| Zdog a întrebat:

Sall TPU, cum sa slabesc repede?
Sunt baiat si am facut burta de la Coca Cola :'(
Beau 6, 75 l de cola pe saptamana si cred ca am devenit dependent de ea...
Cum sa fac sa nu mai beau si sa slabesc? :'(

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vrei sa scapi de dependenta, incearca sa bei din ce in ce mai putin. Daca acum bei 6, 75 litri, saptamana viitoare incearca sa te limitezi la 5 s.a. Vei scapa mai usor de "sevrajul" pe care l-ai putea avea daca te lasi deodata, mai ales pentru ca ai corpul obisnuit cu o anumita cantitate de zahar si pe care daca nu o mai primesti, efectele vor fi foarte bine resimtite. De asemenea, incearca sa te abtii sa mananci alte dulciuri. Pentru ca este posibil ca daca nu vei mai bea Cola sa simti nevoia de alte lucruri dulci.

Cu timpul, daca vei ajunge sa inlocuiesti Cola cu apa, vei scapa si de burta. Cel mai probabil burta ai facut-o din cauza zaharului din Cola. Va dura ceva timp, dar vei scapa de ea daca reduci consumul de zahar. Iar daca vrei sa vezi efectele cat mai repede, poti incerca sa faci si niste sport, precum alergat sau saritul coardei, ceva care arde calorii repede.

2 răspunsuri:
| Panzer1945 a răspuns:

Iti trebuie vointa happy Apoi te apuci de facut sport, abdomene....etc.

| AlecCusca a răspuns:

Bei apa foarte multa apa si asa nu vei mai putea bea cola