| dsafgdsag a întrebat:

Sallut TPU! Scuzati categoria. Am terminat clasa a sapte-a, am trecut a opt-a, si cum la final de an dau examen... Eu nu prea stiu matematica, ma puteti ajuta cum sa invat mai usor, macar penru o nota ca sa pot intra la un liceu bunicel.Plzzz, FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu abia am terminat a 8a. Si eu aveam probleme la matematica si as fi dat orice sa nu fac exercitiile alea cu piramide ( care sunt foarte enervante ). Eu nu am facut deloc pregatire si am terminat cu o nota buna. Tot ce trebuie sa faci e sa fii atent la ore si sa iti faci tate, toate temele. Aici nu mai e cazul sa vorbim ca nu trebuie sa te duci cu nici un exercitiu nefacut si sa iti dai tot interesul. Trebuie sa inveti toate teoriile, pitagora fiind cea mai importanta si sa stii sa desenezi foarte bine figurile. Ii poti cere profesoarei sau profesorului exercitii in plus si sa stai de vorba cu el in pauza ca sa isi faca timp sa ti le si corecteze. Sa iti dea teste de facut, apoi ceea ce nu ai inteles sa iti explice. Trebuie sa fii constiincios si sa ai vointa. Eu mi-am dat mai mult interesul dupa ce am facut un pariu cu parintii ca pot reusi fara nici un fel de ajutor ( chiar daca nu am pariat pe nimic ) asta m-a motivat. Bafta, clasa a 8a este foarte grea!

| dsafgdsag explică (pentru anonim_4396):

Ok, am sa incerc cum mi-ai spus.

1 răspuns: