| anonim_4396 a întrebat:

Sallz all:X am si eu o rugaminte la voi sad spune-ti-mi si mie o metoda, o reteta orice ca sa ma pot ingrasa si eu mai ales la picioare, acolo ma intereseaza cel mai mult.Eu vreau si sa fiu fotomodel/model, am vorbit cu o fata care lucreaza la o angentie de modele si ma voi duce in vacanta de vara deoarece trebuie sa termin acum cu examenele de a 8sad si as dori sa ma mai ingras si eu minim 5 kg maxim 10 in cateva luni.Nu vreau chiar foarte repede sa imi dau metabolismul peste cap insa as dori macar in fiecare luna sa iau 1-2 kg. Pofta de mancare nu prea am, sau cand am asa un pic nu prea mananc cine stie cethinking Sport nu prea fac mai deloc, ma apuca pe mine asa uneori si fac cam 20-30 de minute exercitii, cu gantere, etc insa nu prea deshee hee. Deci spune-ti-mi si mie ceva metoda sa ma mai ingras si eu sau retete oricesad. Multumesc foarte multsad:*

Răspuns Câştigător
| smilerz19 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa iei vitamine sau alt fel de suplimente alimentare, pentru ca s-ar putea ca pe la 25-30 de ani sa arati ca una de 40 si s-ar putea sa te ingrasi prea tare sau chiar sa slabesti.
Eu stiam ca pentru coapse mai groase e bine sa faci multe genoflexiuni, in felul asta nu vei fi grasa ci vei avea muschi pe picioare (care arata mult mai bine decat grasimea, crede-ma). Si incearca sa stai mult pe scaune tari si chestii de astea. Si cand stai jos apasati picioarele de lucrul pe care stai. Asa, in cel MULT 1 luna esti perfecta. Succes!

5 răspunsuri:
| Pisiii :x a răspuns:

Mananca dulciuri dar nu prea multe ca dai in diabet.hee hee
Fii lenesa ( ce mai sfat)
Mananca mult dar nu te indopa ca dupa scoti totul la wc.hee hee

| iuliaoprea a răspuns:

Ia niste vitamine. Ti le recomand pe cele de la Amway. Functioneaza in functie de organism: pe cei slabi ii ajuta sa se ingrasa si viceversa.

| iuliaoprea a răspuns:

Ia niste vitamine. Ti le recomand pe cele de la Amway. Functioneaza in functie de organism: pe cei slabi ii ajuta sa se ingrasa si viceversa. A si mananca echilibrat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.pronutrition.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu smilerz19. am 11 ani si sunt cam slubutza dar m-am apucat de sport si am inceput sa am muschi pe picioare mai rau ca baietii. ma urc in copaci pana in varf, cand vad bari pentru scuturat covoare ma urc pe ele cu fundu si etc. sa nu bei apa minerala fiindca nu e buna fiidca iti da impresia ca ai stomacul plin. sa te apunci de sport ca sa ai un corp bine lucrat si sa dea impresia unui corp perfect. daca te apuci de sport o sa ai pofta de mancare. sa nu mananci obligata.