| Malloryy a întrebat:

Am intalnit un tip de treaba cu care vorbesc de aproape o luna. Imi scrie zilnic..chiar mai mult de o data pe zi. Imi place mult sa vorbesc cu el dar nu vreau sa fim impreuna. El nu mi.a batut niciodata apropouri.dar din moment ce vorbeste cu mine toata ziua, ma gandesc ca ma place. Nu vreau sa il ranesc in vreun fel...si nici sa dispara din viata mea. Ce sa fac? :-s

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Continua sa vorbesti cu el dar nu-i da niciun semn ca il placi, ba chiar fa-i remarci subtil ca sunteti prieteni.

| Nemessys a răspuns:

Continui sa vorbesti cu el. Adica daca tot iti place asa de mult sa o faci, de ce sa te opresti? Si din moment ce nu ti-a batut un apropo, nu cred ca se gandeste la asta momentan. Si daca pe viitor s-ar gandi poate atunci o sa simti si tu ceva pentru el.

Oricum, in cazul in care iti zice ca te place si sa vrea sa fie impreuna cu tine, NU ACCEPTA NUMAI DE TEAMA SA NU-L RANESTI. Crede-ma ca e mai bine sa-l respingi acum, sufera el cat sufera, dar macar sa sufere acum decat sa incepeti o relatie asa. doar ca sa nu-l superi si peste cateva saptamani sa ii spui ca de fapt nu il iubeai. Atunci o sa-l superi si mai tare si posibil sa nu mai vorbeasca cu tine.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi nu știu, dar sunt sigur că tipul investește timp. Ar trebui să nu- dai speranțe mari dacă nu ai de gând să fii cu el împreună. El poate nu vrea neapărat asta, așa că tot tu trebuie să afli.

| DorelExpertu a răspuns:

Ce vrei tu nu e posibil.
Fie esti cu el, fie fara el.
Alta solutie de durata nu va exista.
Si totusi cel mai probabil va disparea din viata ta la un moment dat, indiferent ca vei fi sau nu intr-o relatie cu el.