| Mihai_7203 a întrebat:

Salut.am si eu o problema :mama il inseala pe tata. cu altu. si tata a aflat de relatia asta si nu i-a facut nimic mamei. si nu stiu ce sa fac. mi se pare nedrept pentru tata, cum pot sa o fac pe mama sa renunte la amant. Multumesc
Funda!

Răspuns Câştigător
| bibi5961 a răspuns:

Bai oamenilor, ce raspunsuri is astea mai, mai ales LMX STAR. voichiar nu va ganditi ca daca ati fi voi in locul tatalui lui asteroid cum ati fi?
eu zic in primul rand sa mergi sa vb cu m-am ta si sa o intrebi din ce cauza face lucru asta dupa care il iei pe tata de manuta si ii spui ca trebuie sa faca lucurui care sa o atraga pe mama ta, de ex: sai aduca flori, sai mai scrie cate o scrisoare de dragoste si sa eu lase pe pat seara ianinte de culcare, sa o invite in oras sa se plimbe, sa faca o cina romantica chiar si acasa, cu ajutorul tau, si sa faca lucruri care credeti ca ar impresionao pe mama ta. deasemeni si tu, sa-l ajuti pe tatal tau ca sa iasa cat mai perfect, si atunci mama ta va fi atrasa mult mai mult de tatal tau si va vedea ca el o iubeste mult mai mult decat crede ea si asa se va gandi cate face tatal tau pentru ea si nu va mai cauta pe altul, ci va fi atrasa de tatal tau... sper ca ti-a fost de ajutor ce tiam spus pe aici. si daca iti mai pot fi de folos cu ceva, at astept un mesaj pe profilul meu...have a nice day

| sillvana a răspuns (pentru bibi5961):

Sunt in aceeasi situatie ca si tine.si mami il inseala pe tati dar tati nu stie.mai demult l-a mai inselat ca mami lucra in strainatate si tati a aflat si la fel ca si tatal tau nu a facut nimic pentru ca mi-a zis ca familia e mai importanta si ca s-a gandit la mine.acuma o aud pe mami cand vorbeste la telefon cu un ''idiot''dar nu i-am zis nimic lui tati ca sincer nu stiu daca e bine sa ai spun sau nu stiu cum v-a reactiona...eu zic sa nu faci nimic si sa te gandesti doar la viitorul tau atatwinking

5 răspunsuri:
| anOnimăăăă a răspuns:

Spune`i mamei tale ca in felul asta isi bate joc de intreaga familie nu doar de tatal tau. Spune`i sa renunte la acel individ de dragul tau macar. Solutia ar fi sa vorbiti foarte mult in perioada asta, spune`i ca nu o judeci pentru ce a facut chiar daca te doare, singurul lucru pe care il ceri este sa isi dea seama acum de greseala pe care a facut`o. Fa`o sa inteleaga ca nu va e bine niciunuia in situatia asta daca isi iubeste familia o sa faca ceea ce trebuie. Imi pare rau pentru tine imi dau seama prin ce treci sad sper ca am reusit sa te ajut! puppy dog eyes

| ElaaaaMiha a răspuns:

Nu o poti face sa renunte la amant deoarece esti inca foarte mic dar o poti face sa intelega ca ce face ea e gresit.winking vorbeste cu tatal tau.winking sau mai bine intr-o seara adunatzi`va toti si vorbitzi despre chestia asta.

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Sunt de acord cu tine ca mama ta intr-un fel nu are dreptate dar, daca ea se simte mai bine cu altcineva, atunci de ce sa renunte? Eu cred ca acum ea e si asa de ajuns stresata ca tatal tau a aflat de relatia ei cu altul, daca te implici si tu...cum crezi ca se va simti? Incearca sa intri in situatia ei, doar e mama ta!
Bafta!

| speedg1rl a răspuns:

Sigur are ea motivele ei. Mai bine nu te baga