| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am un motan acasa dar el sa depsrins sa iasa afara si demulte ori se primbla.eri seara a venit acasa si nu poate normal sa se miste cind pun mina pe el miauna tare si nu maninca defel am impresia ca la batut cineva sau poate lau strins intre usa ..eu nu stiu. sunt foarte trista si pling intruna (cu exceptia scolii) problema e ca sunt singura acum 5 zile nu sta nimeni cu mine si bani tot nu am, astfel nu il pot duce la veterinar, si nimeni nu doreste sa imi impumute.imi spuneti va rog ce pot sa fac cu motanasul pentru ca nu ma pot uita la el, sunt sigura ca sufera mult si nu ma voi mira daca o sa moar in orce moment.

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Ori s-a batut cu alti motani sau chiar l-a batut cineva, du-l la veterinar nu conteaza daca nu ai bani il va controla pe gratis si iti va zice ce are si te sfatuieste sa cumperi la farmacie ceva pentru el, deci du-l ca nu iti cere bani la un control.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru AtateaConditii):

Sunt sigura ca o sa doreasca sa il adoarma pe veci. asta cere 150 de lei (eu sunt din Moldova) am mai fost la veterinar si stiu cum e acolo

| AtateaConditii a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Inseamna ca e ranit mortal de doreste sa il adoarma pe veci. Daca chiar nu se mai poate vindeca ajuta-l sa nu se mai chinuie si strange bani, dar nu stii pana nu vezi, cere-i alta posibilitate in afara de eutanasiere.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru AtateaConditii):

Eu l-am dus deja la veterinar.si ia-u facut niste injectii.am strins niste bani. mi-a zis sa mai vin inca 2 zile. dar ma tem ca nu va supravetui.dar totusi sper sa fie bine.

| AtateaConditii a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Nasolsad, data viitoare nu il mai lasa pe afara nesupravegheat.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru AtateaConditii):

Si mie imi pare foarte rau. sad nu stiu daca voi mai putea avea un animalut.inainte aveam papagali si moartea lor tot ma afecta mult.el fuge si e imposibil sa il supraveghezi.

6 răspunsuri:
| lifeonlyforlove a răspuns:

Sta mereu sub pat la intuneric.