| CobraGuy a întrebat:

Salut, de curand m-am apucat de fumat si uneori cand fumez tigari mai tari, sau gen Winstone sau Malboro incep sa ametesc si daca trag mai mult fum. cred ca pot sa lesin. lol
E ca si cum as fuma droguri laughing
Nu stiu daca e normal. dar ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Eu nu fumez!
Dar iti spun:
-Fumul dauneaza!
-Cumpara mai bine suc, Lays si restul!
-O sa mori de cancer! Creste sansa de-a
forma aceasta boala cu 50%! Exempu:
Walt Disney!
-Tigarile contin peste 400 de chimicale!
Deasemenea se aseamana cu drogurile!
-Anumite tipuri au poate cantitati mai
mari de tutun! Contine nicotina in exces!
-Fumul, drogurile duc la anxietate, depresie, apetit scazut!
-Lasa-te ca sa nu suferi! Sa nu mori!

-Poti cumpara o tigare electronica! big grin
Sau de nu un medicament! Astfel iti va
da acelasi rezultat ca fumatul!

BAFTA!

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Da, te pot : lasa-te de fumat.
Zi.mi un lucru bun la fumat. Nu exista. ASa ca termina cu prostia de fumat.

Răspuns utilizator avertizat
| Devilgrim a răspuns (pentru CobraGuy):

Nu rezista organismul tau cred.
Mai bine nu fuma doar ca sa le areti ca poti fuma, mai incolo o sa dai 50 % din salariu pe tigari...
Bafta

| Mayar a răspuns (pentru CobraGuy):

Nu intam in detalii medicale..Asa cum alcoolul te ameteste, asa si fumatul. Sunt eliminate anumite substante in roganism care nu au ce cauta acolo, nu sunt in regula, produc anumite inflamatii, surplus sau lipsa de substante care te fac sa ai asemenea stari.