| MarianDan16 a întrebat:

Îmi puteți da vă rog o scuză bună pentru situația respectivă:Am dat un test la chimie, doamna m-a prins că încercăm să copiez, mi-a pus 1, m-a mutat în altă bancă și am luat 5.Doamna mi-a trecut ambele note în catalog și nu știu ce să-i zic mamei.Vă rog, repede, dau fundă! Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Pe de alta parte daca vrei neaparat o scuza poti spune ca te-a scos la tabla si ti-a dat o problema pe care nu ai inteles-o, iar 1 din cauza ca un coleg a incercat sa copieze de la tine si profesoara a crezut ca a fost invers, dar v-a pus amandurora 1

| MarianDan16 explică (pentru devilshelp):

Mulțumesc,e o scuză bună! În legătură cu primul răspuns al tău, mama mea nu i genul acela de mamă.E genul care nu se mulțumește cu 8, și dacă iau mai puțin de 9, îmi iau bătaie...Mulțumesc,chiar e de ajutor!

| devilshelp a răspuns (pentru MarianDan16):

Pai imi pare rau atunci, sper sa iti reuseasca si sa nu iti iei pedeapsa mare laughing

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i adevărul, până la urmă tot va afla.

| devilshelp a răspuns:

Ii zici adevarul, oricum de aflat va afla si va fi mai rau. Daca parintii tai sunt ca ai mei atunci prefera sa le spui tu daca faci ceva decat sa le spuna vecinul/vecina/profesorul etc

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca mama ta este genul de mama care vine la scoala sa vorbeasca cu profa sau profu dupa ce i-ai spus varianta ta, atunci scuza asta e mai mult decat perfecta...ai sa te convingi...ii spui mamei tale ca in timpul unui test te uitai la colega de langa tine pentru ca iti place foarte mult de ea, iar profesoara a crezut ca ai vrut sa copiezi de la ea. ce mama ar veni la scoala sa intrebe profa daca intr-adevar iti place de cineva?