| DiAnnALoVE a întrebat:

.ma simt naspa!
Am 13 ani si sunt cea mai scunda din clasa (sunt a 6)
Am 1, 45 Cum as putea face sa fiu mai inalta? Precizez nu mi-a venit inca "minunea"

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Faptul ca nu ti-a venit inca "minunea" e un semn bun din punct de vedere al potentialului tau de crestere in viitor. Mergi sa te consulte un medic endocrinolog ca sa vada daca starea ta de sanatate este OK si care ar fi potentialul tau maxim de crestere, se pot face investigatii pentru asta. In functie de rezultat vezi ulterior ce faci. Dar tinand cont ca inaltimea se mosteneste ce inaltime au parintii tai?

| DiAnnALoVE explică (pentru andreia67):

1,90 Tata si Mama 1, 79

| andreia67 a răspuns (pentru DiAnnALoVE):

Wow. Cu asa parinti giganti ar fi trebuit sa ai cel putin 20 cm in plus la varsta asta. Fuguta la endocrinolog pentru investigatii.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa cresti, ai rabdare

| RAY a răspuns:

Andreia are dreptate.

| ingerasul1612 a răspuns:

Sunt clasa a 9 a si sunt cea mai scunda din tot liceul