| ForeignO a întrebat:

Stiti liceul de artea, Haricleea Darclee? Ei bine eu vreau sa devin actrita. As putea merge la acel liceu? SI inca ceva, ce se poate studia in materie de "arta"(adica stiu ca este desenul. dar parca mai sunt ) Ce paraere aveti despre el? Cu ce medii se intra?

Mulctumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te intereseaza actoria, liceul de arta haricleea darclee este loculwinking. iar "arta" mai cuprinde chestii cum ar fi dansul. la liceul de arta poti studia baletul, de exemplu happy. legat de desen, si eu studiez aceasta arta, dar nu la liceul de arta, ci la palatul copiilor. deci nu stiu sa-ti spun exact daca se intra pe baza de medie. am impresia ca trebuie sa dai un fel de "proba" (asta valabil pentru gimnaziu).