| anonimfgm a întrebat:

Salut :

-sunt baiat

-am 16 ani

-60 de kg si in jur de 1.73 inailtime

Si o mare probleme, desi am aceasta varsta inca nu am ajuns la pubertate, nici macar asa putin, arat precum un copil de 10 -11 ani si nu prea cred ca in urmatorii ani o sa se schimba mare lucru cu mine. Este o chestie destul de rusinoasa si nu multa luma o intelege.

Ceea ce vreau eu de la voi este sa imi spuneti ce sa fac, ceva pastile,suplimente,vitamine sau alte chestii medicamente cu testosteron habar nu am. nu vreau sa imi spuneti chestii de genul : ca nu are nimic,sa mai astept,sa fac sport, sa nu fumez, droghez, chestii ca nu se pune problema, iar in ceea ce priveste asteptatul, odata ce in 16 ani nu a inceput procesul de TRANSFORMARe este ceva gresit, o problema mare.

Nu am pic de mustata, sau par in parti intime doar inaltimea si greutatea ma mai salveaza de la o umilinta totala.

ajutati-ma va rog cu sfaturi FOLOSITOARE repet FOLOSITOARE care sa ma ajute sa pun capat acestei probleme. TY

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu dispera, acum pare un dezavantaj că ai o dezvoltare lentă.Dar să vezi ce bine o să fie la 40 de ani când o să arăţi de 30.

| OanaMajoMadness a răspuns:

Pai... nu sunt experta dar ai putea sa vorbesti cu parintii tai si sa mergi la un medic specialist. Fiecare persoana e diferita si se dezvolta in ritmul lui. poate tu ai o problema cu acest lucru. cum ti-am mai zis, spune-le parintilor tai. Poate mai bine cu tatal tau caci te va intelege ceva mai bine din punctul acesta de vedere.

Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa "cresti" mai repede happy