| Vanesucu a întrebat:

Am o problema...
Cea mai buna prietena a mea imi spune ca ar baga mana in foc si pentru mine si pentru alta colega a mea...si mie nu prea imi convine asta (probabil ca nu e bine dar eu sunt genul de persoana care vrea totul sau nimic)
Ea spune ca tine la noi in mod egal dar in ultimul timp eu sunt cea lasata deoparte (adica vorbeste mai mult cu ea si pe mine nu prea ma mai baga in seama)
Acum i-am spus ca prefer sa ma retrag eu decat sa raman in plus dar sincer ma doare deoarece eu m-am atasat de ea, dar in acelasi timp nu suport sa ma simt in plus...
Va rog ajutati-ma!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Autumnfeelings a răspuns:

Draga nu trebuie sa te superi pe faptul ca prietena ta sta cu alta.Trebuie sa accepti.O prietenie se poate face cu multe fete (o prietena are 6 prietene bune)Trebuie sa accepti ca prietena ta va sta cu alta. Trebuie se incerci sa vorbesti cu ea.Sa stati toate impreuna. In lume asta nu toate nu se cuvin noua.Mai exista si alti. Poti sa vorbesti cu fata aia si sa ii spui ce crezi dar sa fie de fata si prietena ta.Cine stie poate va veti intelege toate.Nu trebuie sa fie geloasa. Un om se poate imprietenie cu alti.Dar te-ai gandit ca fata se va simti responsabila din cauza faptului ca tu ai rupt prietenie cu prietena ta.Incercati sa va imprieteniti nu fi rea.Nu te supara daca prietena ta sta cu alta. Un om nu e obligat sa steau doar cu prietena cea mai buna..Eu in locul tau leas spune in fata ce cred si cine sti poate ca veti fi cele mai bune prietene.Si incearca sa te intelegi cu toate si sa le spui tot ce simtit.
Te rog sa incearci sa vorbesti cu cele doua si sa le spui ce crezi si vorbestu cu ele. Daca vorbesti cu oameni tu sa intelegi anumite lucruri.

2 răspunsuri:
| Cherry a răspuns:

Numai fi invidioasa, puneti sa va petreceti timpul toate 3.

| sara25 a răspuns:

Daca e cea mai buna prietena a ta intreab-o daca ea te mai vrea in plus! daca nu te mai vrea gasasteti alta prietena daca te mai vrea spune-i surpriseRI EU ORI EA? si asa o sa-ti fie mai bine