| Alexannderrr a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Eu stau, adica stateam in a 2a banca de la geam asa. Ma rog, faza e ca m.a mutat de n ori, iar acum diriga m.a mutat in ultima banca din centru unde sta un prieten cu, care in ultima vreme nu prea ne intelegem, adica ne intelegem dar nu stiu. el e mai slab decat mine la invatatura. Si mai stau si in ultima banca si sunt mic de statura 1.50 si mi.e frica ca asta ma va trage in jos. Ce sa ii spun dirigintei, dar sa nu se supere si prietenul meu?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Stai, ce?
De unde si pana unde se leaga toate chestiile astea?
In primul rand, colegul de banca nu te afecteaza cu nimic, cine dracu ti-a bagat tie ideea asta in cap, nu stiu, dar e un bou, daca nu poti sa inveti, e vina ta, daca nu esti atent, e vina ta, daca el e slab la invatatura, nu stiu cum te deranjeaza asta pe TINE.
Oh, daca face galagie, nu te lasa in pace si chestii de genul, da, atunci te trage in jos si trebuie sa-i zici dirigintei sa te mute, nu poti sa impaci si capra si varza, ori ii spui dirigintei ori suporti.
Dar atata timp cat ala nu face galagie, te lasa in pace, si isi vede de treaba lui, chiar daca invata prost, nu te afecteaza pe tine, daca si tu incepi sa devii slab la invatatura este vina ta, si atat.
Doamne ce idei tampite mai au si copii din ziua de azi...

| dimdem a răspuns:

Colegul de banca nu ar trebui sa iti afecteze tie studiul. Daca notele tale nu sunt constante sau iau o intorsatura urata, colegul de banca nu are nicio treaba. Cat despre inaltime, ai putea sa-i spui colegului tau de banca ca nu vezi bine la tabla, daca chiar este adevarat si daca chiar te chinui sa vezi, apoi sa-i spui dirigintei.

| naamahx a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fii atent la ore si ca nu te poti concentra in ultima banca, sau ca nu vezi bine la tabla. Vorbeste in prealabil cu un coleg, poate vrea cineva sa faca schimb de locuri. Bafta happy