| Andrei4KiLL a întrebat:

Am si eu o problema,si vreau sa aflu sfatul, si parerile voastre.Am o prietena, care vrea sa facem presupusul "Sex",.Eu am 15 ani, si e de 13 cm "cand e trezita"nu stiu daca e bine,si as vrea sa aflu sfatul vostru,si daca nu este, ce pot face, mai exact ca sa mai creasca 2-3 cm? M-am gandit la pilule /pastile,dar nu cred ca sunt ok,sau daca sunt,un sfat,orice care m-ar putea ajuta. Si inca o intrebare: Daca fac sex inainte cu ea,sau,prima oara cand fac sex, dupa creste putin?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poți să o satisfaci și așa, ai doar 15 ani. Nu o să găsești pastile care să te ajute cu adevărat. Bucură-te de ce ai.

| Fatamuntilor a răspuns:

,,presupusul sex,, Habar n-ai despre ceea ce urmeza sa se intample cu voi!
Mai copile, chiar daca ar exista pilule pentru cresterea penisului, acestea NU sunt pentru minori, asa fie te multumesti cu ceea ce ai, fie astepti sa cresti si poate so descopri ceva care sa rezolve peoblema ta!
Alegerea iti apartine!

| Guest10 a răspuns:

Nu le am cu astea, dar am citit undeva ca:
Daca "utilizezi" (sti tu la ce ma refer.) organele reproducatoare, ele se vor "uza" si vor fi afectate. Nu te gandi la boli grave...

Zic ca pilulele nu sunt indicate, pentru ca nu sti exact ce contin. E alegerea ta. Funda?

| Alexutza1712 a răspuns:

Probabil nu ar trebui sa raspund eu. Am 12 ani. Stiu ca nu voi fi luata in serios, dar sincer acum, nu am probleme mintale sa ma gandesc la presupusul sex nici acum, nici peste 3 ani, nici peste 7 ani. Ceea ce vei face (daca vei face) iti va distruge viata complet. Trebuie sa fii sigur daca vrei sa faci treaba asta, mai ales ca ai 15 ani iar vanzatorii nu vand prezervative minorilor, deci s-ar putea sa devii tatic curand...
E alegerea ta, dar eu chiar nu as face asta...

| AlleSss a răspuns (pentru Alexutza1712):

Vând prezervative minorilor.winking