| Lukasssz a întrebat:

Salut TPU, ati observat ca in ziua de azi tinerii in loc sa se bucure maxim de viata se inhama in relatii lungi si devin batrani prematuri? Majoritatea cuplurilor prefera ori sa stea in casa ori sa iasa la plimbare seara afara, niciodata separati? Intrebarea mea este de ce?

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

De ce ar fi rau o relatie lunga?
O relatie lunga arata faptul ca ambii sunt doi oameni responsabili, stabili psihic, maturi si se iubesc cu adevarat.

Relatiile scurte arata imaturitate, instabilitate psihica, lipsa totala de iubire, egoism si de cele mai multe ori boli venerice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca devin batrani prematur am mai vazut, dar asta tine de stilul de viata, nu de relatiile lor laughing)) In rest, n am vazut ce zici tu acolo

| luffypk a răspuns:

Ti se pare, cred, cel putin pe toti prietenii mei care au relatie, doar in iesiri si activitati de cuplu ii vad, nu prea am prieteni "boomeri" care sa stea doar in casa, iar iesitul seara in parc/pe afara e chiar misto, nu vad de ce o consideri ca pe o activitate pe care ar face-o genul de persoana mai in varsta.