| DannyDSB a întrebat:

Credeti ca sa o invit in oras pe o prietena buna de care sunt indragostit (am suparat-o fiindca am incercat sa o sarut, dar am impacat-o) de ziua indragostitilor ar fi o idee rea? Vreau parerea unei fete... voi ce ati face fetelor? Ati accepta sau nu? Va rog, ajutor! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Inainte de a o invita, cred ca ar trebui sa lamuresti putin situatia. Nu stiu cum ai reusit sa o impaci, dar daca ai impacat-o spunandu-i ca a fost o gluma si ca nu simti nimic pentru ea, atunci invitatia ta nu cred ca va fi bine primita. Pana la urma te-a iertat pentru ca a crezut ca glumeai. Daca ai impacat-o spunandu-i ca ai sentimente pentru ea, dar nu ai stiut foarte bine cum sa le exprimi si te-a iertat, atunci poti sa o inviti. Mai mult ca sigur va accepta in situatia asta.

Prin urmare, verifica ce sentimente are pentru tine inainte sa o inviti, mai ales daca frica ta este sa fii respins. Daca nu de asta iti este teama, atunci invit-o.

| DannyDSB explică (pentru OoBunnyoO):

Am impacat-o spunandu-i ce sentimente am pentru ea, dar n-am stiut cum sa le exprim, dar e o mica problema... Daca îi trimit un mesaj, il vede, dar nu-mi raspunde decat daca insist. I-am spus unei prietene sa vorbeasca cu ea, n-a vrut sa-mi spuna ce au discutat ele doua fiindca erau "chestii de fete" si imi va spune ce au discutat ele dupa ce aude vestea "cea buna" despre mine si ea, asa ca mi-a zis sa insist dar eu sunt foarte timid si nu-mi place chestia asta si nici nu stiu cum sa scap de aceasta timiditate. De ziua ei am suparat-o si a doua zi am impacat-o. Mersi pentru raspuns!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru DannyDSB):

Singura metoda prin care poti scapa de timiditate si sa poti obtine ceea ce vrei este sa actionezi. Daca esti timid, vor trece prea multe pe langa tine. Asa ca, insista.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Aici sunt si fete si baieti si femei si barbati. Nu poti cere parerea doar unui singur sex. Spune-i adevarul, va aprecia mai mult. Nu o scoate in oras de ziua indragostitilor, scoate-o in oras atunci cand simti tu sau consideri ca v-ar prinde bine sa iesiti. Nu trebuie sa existe o ocazie speciala ca sa faci asta!

| NAT0 a răspuns:

Da, invit-o că nu o ai deci nu ai nimic de pierdut.

| TCosminn a răspuns:

Daca ii vorbesti cum scrii, o sa o superi din nou. Incercarea moarte n-are. Ce ai de pierdut? Pana la urma, nu poti pierde ceva ce nu-i al tau.