| mihai4000 a întrebat:

in curand ma va suna un baiat sa ma cheme la fotbal(in urmatoarele zile...) dar el pentru un timp adica mai toata vara nu a mai dat nici un semn de viata si acuma cand o sa vorbesc cu el vreau sa ii zic intr-un anumit fel cu anumite cuvinte ceva gen:ca toata vara nu ai mai dat nici un semn de viata si acuma ma suni, nu vreau sa par nepoliticos la telefon dar trebuie sa-si dea si el seama., va rog ziceti-mi, dau funda!

5 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

E greu sa spui astfel de chestii, indiferent de situatie, cat mai. transparent.

Eu m-as gandi sa bag un subiect de genul "pacat ca nu mai este soara, ca asta-vara, apropo, de ce nu ai dat nici un semn toata vara? Cand a fost cald si bine, era mai bine atunci."

Cred ca nu este nici prea agresiv, dar nici prea... de neobservat laughing

| mihai4000 explică (pentru ishallhelpyou):

Stiu, vreau sa fiu mai indirect

| ishallhelpyou a răspuns (pentru mihai4000):

Atunci, la telefon, nu prea ai cum, iti trebuie o conversatie intreaga sa poti sa te legi de ceva... ce vrei tu e genul filmului inception, trebuie sa-l faci pe el sa-si dea seama, dar in cel mai subtil mod.

singurul mod care-mi vine in cap este sa muti linia temporala a discutiei pe vara, sa amintesti de ce ai facut toata vara sau o intamplare, chsetii.

| mihai4000 explică (pentru ishallhelpyou):

Sau sa zicem ca m-ar suna in primavara cum ar trebui sa ii zic de iarna ca nu m-a sunat? big grin

| ishallhelpyou a răspuns (pentru mihai4000):

Dude, deja devine enervant laughing

in principal te legi de un eveniment din perioada respectiva, in cazul acesta, il intrebi ce a facut de sarbatori big grin