| RobertKilleur a întrebat:

Vreau sa merg la IUmor sezonul acesta si intrebarea mea este cum sa imi incep o cariera de stand-up comedy. Despre ce subiecte sa fie glumele? De unde stiu ca sunt glume care prind la public?

Răspuns Câştigător
| sEusebiu a răspuns:

Umorul este de multe ori in raport cu inteligenta, ar trebui sa stii ce fel de public ai.(de exemplu in functie de ce oras si zona unde vei tine un show)Glumele pot sa fie pe baza a multor subiecte diverse atata timp cat sunt amuzante...iar sansele de a avea o cariera de succes in stand-up comedy sunt cam mici daca privim totul realist.In orice caz iti doresc bafta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu iti poti raspunde singur la aceste intrebari inseamna ca nu ai nicio sansa la stand up

| RobertKilleur explică (pentru suntserios):

Aparent mi-am da seama ca trebuie sa fiu eu insumi, sa ma inspir de la tv, viata de zi cu zi etc. O sa incerc sa imi scriu niste glume.