| Anonimul1h a întrebat:

Salutare tuturor! m-am tot gândit să îi scriu pe messenger unui băiat! El mereu de uita la mine când ne vedem și mi-a reacționat la o postare cu ador și like! Dar nu-i sigur daca mă place! Oare ar fi ok sa ii scriu ceva? Dar ce săi zic? Eu am 12 iar el are 13 suntem din aceeași școală și as vrea sa ii scriu ceva deoarece mie îmi place de el! Dar nu știu ce să îi scriu! Îmi puteți spune câteva idei ce sa ii scriu sau când ne întâlnim ce sa întâmplat zic? Care ar fi mai bine sa ii scriu sau sa vb cu el la școală? Mie rușine să vb cu el dar ar fi mai bine sa îmi spuneți ce sa ii scriu? Va rog ajutor nu știu cum sa vb cu el! Mulțumesc pentru că ați avut timp sa citiți întrebarea mea! Fara batjocura!

Răspuns Câştigător
| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Vorbeste cu el sau scrie-i, nu ai nimic de pierdut. Nu arata din prima ca il placi, poate el nu te place si o sa fie putin deranjant pentru tine.
Pur si simplu saluta-l, fie cand treci pe langa el, fie prin mesaj. Gaseste subiect de vorba: melodii, filme etc. Daca vezi ca iti raspunde sec si nu continua conversatia, nu insista foarte mult din prima.
Si nu te astepta sa se intample ceva imediat. Asteapta o vreme, posibil chiar sa nu iti mai placa de el dupa ce il cunosti. Vezi ce simte si el dupa ce vorbiti, si, mai ales, cum te simti tu vorbind cu el.
O seara frumoasa!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Intreaba-l direct buna ce faci, oricum la varsta voastra n-aveti ce discutii interesante sa aveti decat basic-ul la ce scoala mergi, hobby etc. laughing