| protopopicitorescovici a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa mananc cand sa mananc ca sa pot slabi am 12 ani sunt in clasa a 5-a si am 51 de kg vreau sa slabesc spuneti-mi voi ca eu nu stiu cum si va dau funda daca vretibig grin

Răspuns Câştigător
| BurpleNurples a răspuns:

Daca mananci mancare de la fastfood, nu mai manca, are multe grasimi si e nesanatoasa. Mananca fructe si legume, crude sau preparate in casa. Dar daca vrei sa slabesti, fa si putin sport, fa scurte alargari prin parc, de exemplu.

1 răspuns:
| Blueee a răspuns:

Putin si des, la micul dejun bea un ceai neindulcit, la pranz o salata de castraveti si rosii cu putina zeama de lamaie, doua oua fierte si o felie [tine cont. doar o felie] de paine prajita. (neagra), la cina carne de peste sau de pasare si legume verzi calite sau gatite in unt. (o poti ruga pe mama ta sa le prepare.]
Ar trebuii sa consumi cat mai mult grapefruit pentru scaderea poftei de mancare si sa renunti complet la desert.
Succes. kiss