| DeNNysyK a întrebat:

Sunt cu un baiat de 6 luni, dar in ultimul timp parca s-a racit fata de mine. Cu toate ca el mereu îmi spune ca mi se pare. Pur si simplu nu îi mai pasa de mine. As vrea sa ma despart de el sa nu mai sufar. Am incercat odata si aproapte eram sa ma omor de dorul lui. Il iubesc prea mult. Ce pot sa fac sa nu mai sufar si sa raman cu el? dau funda pentru raspus folositor

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

Hei.In orice cuplu, de la un timp relatia se raceste putin, adica nu mai e ca inainte.Incearca sa vorbesti cu el, sa.i zici ce simti, cum te simti tu si vezi ce iti va spune.In functie de ceea ce iti va zice tu va trebui sa iei o decizie chiar daca e grea. Poate, cum zice el ti se pare. Poate are si el niste probleme pe.acasa,cu prietenii si de aia s.a distantiat putin,sau poate e alt motiv. Daca sunt probleme acasa si cu prietenii, incearca sa.i fi alaturi, sa il ajuti si sa il intelegi.Nu il critica chiar daca a facut probabil greseli, tu fi alaturi si atat.Iar daca iti marturiseste ca nu mai tine la tine, oricata dragoste i.ai purta, eu nu zic ca nu are rost, chiar daca il iubesti prea mult. Faza cu omoratul.Trebuie sa iti revi.E doar un simplu baiat cu care ai, vei avea sau poate ai avut o relatie.L.ai iubit, il iubesti, iar el te.a iubit.Nu trebuie sa te deprimi din cauza unui baiat. Daca cumva vezi ca nu merge, incearca sa vorbesti cu vre.un parinte, o ruda apropiata sau cu un psiholog pentru ca vei avea nevoie.Bafta:*

5 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei BeBBe:*! In primul rand ar trebui sa-i spui ce te deranjeaza si ce ai pe suflet. Daca nu te asculta atunci inseamna ca chiar nu-i pasa de tine. Poate trece printr-o perioada mai grea in legatura cu familia sau altceva. Intreba-l daca este bine, daca situatia lui cu familia sau alte persoane este in regula. Fii tu alatui de el si poate va fi si el de tine. N-ar trebui sa renunti la viata ta pentru un baiat. Daca nu te intelege nu trebuie sa iti iei viata. Adica, gandeste-te, sunt atatea persoane care te iubesc si mai mult decat el plus, ca esti inca tanara. Ai timp de dragoste. Bafta!

| anka89 a răspuns:

De dor nu a murit nimeni iti spun eu din propria experienta.In primul rand poate el vrea sa va despartiti dar nu stie cum sa iti spuna si in al 2-lea rand nu cred ca vrei sa fi cu cineva doar pentru ca u il iubesti si il vrei si sa il faci sa simta ca e cu tine din "obligatie".La urma urmelor o sa suferi stiu dar ii singura solutie. Oricum aveti doar 6 luni nu 6 ani.pup:*

| Alexxaaa a răspuns:

Incearca sa comunici cu el de mai multe ori...sa va spuneti amandoi ofurile...incearca sa-i spui ce nu-ti place la el dar nu cu cearta. COMUNICA

| Noname1465 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el foarte serios si sa ii spui chiar tot ce ai pe suflet.

| alecsandra_4092 a răspuns:

Parerea meah este sa te desparti de el cu timpu ai sal poti uita si nu este singurul baiat st multi. poate o sa gasesti unu la care sa te iub...mlt mai mlt sper ca te.am ajutatbig grinbig grinbig grinbig grin