| MileyS a întrebat:

Sunt examenele de bilingv usoare?

2 răspunsuri:
| Smile_9049 a răspuns:

Blingvul e banal, pe mine m'a amuzat ingrozitor...stiam ca imi trebuie un 6(sper sa nu ma insel) sa trec, cu gandul ca am un punct din oficiu si ca iau cu siguranta 3 puncte la speaking, am mers, fara sa repet mai nimic sa il dau.Era vara si am dat la liceul la care invat acum; ceea ce m'a determinat sa dau la acest liceu a fost copacul pe care l'am vazut in sala aia, in loc sa dau testul de bilingv ma holbam sec la copacul ala(avea floricele roz, mi s-a parut genial)am scris ce am scris in ultimele 15 minute si am plecat.La speaking am luat 30 iar in final am luat parca 86 sau ceva in genul.a fost amuzant, doar relaxeaza'te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am dat si eu examenul de bilngv.la proba scrisa trebuie sa fii atenta, eu acolo am pierdut mult.La oral se pot obtine punctaje foarte mari