| Ramonaaaa a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 1 zi. El se poarta frumos ca mine cand suntem doar noi2 dar atunci cand vine "gasca"lui de baieti se comporta ca sh km nu as exista.

Ce il determina sa se comporte asa?straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asa se intampla mai mereu in cuplurile in care partenerii nu au depasit cei 18-19 ani. Deci mi s-a intamplat si mie cu un tip asta, deci parca nu existam pentru el atunci frustrated. Eram la biliard si daca el tot nu imi acorda atentie m-am dat la prietenii lui si la ceilalti tipi de acolo, sa ii fie invatatura de minte. Dar nu stiu, poate ca lor le place ca gasca lor sa ii stieca cei mai smechieri si nu vor sa stie ca voi va pupati toata ziua si il strigi in fel si chip.
Orice relatii se bazeaza pe comunicare, incearca sa discuti cu el. Nu esti singura care a trecut prin aceasta faza penibila.
Gandeste'te ca el totusi e un copil care nu este matur si in acesti ani ai adolescentei va fi influentat de gasca sa se poarte asa.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da pai asa era prietenul meu inaintesad, o perioada destul de lunga de timp se comporta asa; cand eram singuri totul era perfect, cand erau si prietenii lui abia daca imi scotea o vorba, eram ca invizibila pentru el... dar am fost despartiti si apoi ne-am impacat, apoi parca s-a intamplat ceva cu el, de cand ne-am impacat de fata cu toti vb cu mine, ma saruta, ma ia in brate, nu mai tine cont ca sunt si altii pe langa noihappy. Dar sa iti spun o chestie; in primul rand esti la inceput de relatie, poate ca asa e felul lui de a fi sau pur si simplu asa sunt majoritatea baietiilor, cand sunt prietenii lui de fata vor sa faca pe indiferentii ca sa nu se arate tandrii, sau ca tin mult la fata respectiva.IMportant e cum se comporta de obicei cu tine cand esti doar tu cu el, stiu ca ai vrea sa te bage in seama mereu dar mai lasa de la tine, sau daca nu, vb cu el si spune-i ce simti si ca te deranjeaza, sau pur si simplu baga-te tu cand e cu altii, saruta-l, ia-l in brate sau vb cu el una alta.

| Just kidding a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie. Si totul din cauza ca el vrea sa para 'cine-i el' in fata prietenilor lui. Nu merita astfel de baietii crede-ma eu am suferit mult!

| ҡđų' a răspuns:

Poate e pur si simplu timidwinking

| loredanna a răspuns:

Ei mai sunt si dintrastia...se da mare in fata prietenilor, care poate sunt genul ala de smekerasi, si cei zic dupa aia prietenului tau:''bai ma lasi te-ai indragostit?''sau''nu mai esti deal nostru, stai cu iubita?'' am dat un exemplu.si el ca sa nu fie luat la misto de ei se comporta indiferent cu tine in preajma lor. cel mai bine e sa mai astepti putin, aveti doar o zi impreuna si poate e o iluzie de a ta. dar daca vezi ca si pe viitor lucrurile nu se schimba cel mai bine e sa discuti cu el, dar calm cu voce joasa mieroasa sa nul sperie agresivitatea ta. sa nu tipi la el si sa nu sune tot cei zici ca pe niste reprosuri.eu asa procedez cu sotul meu cand avem kate o neintelegere si tot timpul a functionat. vorba dulce mult aduce.succes in caz ca nu tiai rezolvat inca problema

| lorena1234 a răspuns:

Da...cunoastem genu' asta de baieti, intr-adevar nu e frumos deloc, dar poti vorbi cu el, sa-i spui ce te deranjeaza, poate te va intelege. Daca vrea el sa le dea mai multa atentie prietenilor lui, nu o face pentru. ca nu te iubeste pe tine. Te iubeste, dar asa stie el sa iubeasca...asa stiu ei(baietii) sa iubeasca.