| anonim_4396 a întrebat:

Sunt singurul baiat care a observant ca fetele care au depasit varsta de 12 ani..cauta doar baieti de peste 18 ani? Inteleg frate ca ele sunt mai mature, dar cand tipa are 15 ani si baiatu 26 ani,nu cred ca acea fata cauta maturitate si iubire,cauta jucarie,masina si popularitate, ce au patit fetele din ziua azi?
Astept pareri de la alti baieti cat si fete.

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Au nevoie de afectiune,sunt framantate de o multime de nelinisti pe care un baiat de aceeasi varsta nu are rabdarea sa le asculte si nici nu le poate gasi vreo solutie,pentru ca si el e framantat cam de nelinisti asemanatoare.
Si atunci, se refugiaza in bratele unuia mai mare, care a depasit fazele prin care trece micuta noastra cea nelinistita si-i poate traduce ce se intampla cu ea, asta e tot.
Oricum, asta se intampla cand exista mari carente de educatie si de afectiune in familie.
Fata "evadeaza".
Si n-ar trebui...

| Miauti a răspuns:

Iti spun adevarul si o sa te doara... baietii mari stiu sa se comporte cu o fata, voi la varsta asta va ganditi la sex si va laudati de cate ori. Cei maturi nu injuram, cum fac altii pe strada ca sa ne dam smecheri.

Noi barbatii tr sa fim sclavii femeilor! asta e din punctul meu de vedere.

| RAY a răspuns:

Evolutia umana ne spune ceva femeile /fetele aleg un mascul cu banii na mai pe limbaj vanatoresc care are material, totul pe planeta assta se invarte in jurul baniilor cateodata dai se de persoane bune aprecieazale ca sunt unice, ce sa faca o fata cu un copil de 15 ani, fetele se maturieaza mai rapid si la cum sunt tineri din Romania pe bune vezi tu ceva maturitate la ei eu nu vad multi bea, fumeaza, drogeaza atat

| neutrino a răspuns:

Ai principiu ai dreptate, dar nici tu nu te-ai da la o parte daca ai avea ocazia unei aventuri cu o fata mult mai mare decat tine.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Nu m-as da, dar fetele mari nu stau cu baieti mici, dupa cum am spus, si nici nu am mai vazut de vreo 2-3 ani o fata de 14-15 sa stea cu unu de 15..nu,daca nu are 18 ani si de preferat masina tot degeaba.

| Alcyon a răspuns:

Pai daca le mananca de la 12 ani, ce ai vrea? Cand te mananca, trebuie sa te scarpini. Iar un barbatoi la 25 de ani, scarpina mai bine, ca unul de 15. Asta-i societatea de acum. Sexul e pe toate drumurile si toate gardurile. Ce vrei sa faca si ele?

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Sau : https://www.facebook.com/....../photo.php =)) le caracterizeaza perfect :))

| Teardrop a răspuns:

Eu nu.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Eu stiu o tampita de 13 ani care se da la un barbat de 30! De aia ce parere mai ai?
Intre mine si al meu diferenta e de 6 ani...dar ne-am cunoscut cand eu aveam 17, nu 13!

| VisionsofaGod a răspuns:

Ai observat bine dar concluzia ta e proasta. Nu prea ai idee ce simt si gandesc fetele in general. Nu cred ca ai observat dar fetele si baietii sunt diferiti cand aleg ce vor in sexul opus.

| anonim_4396 explică (pentru VisionsofaGod):

Da mai inteleg...stiu ca sunt diferiti..TOTAL PARALELI DAR... avand 14 ani, poti spune ca unul de 26 de ani o sa te iubeasca mai bine, sau sa aiba grija de tine mai bine? Sau e doar curiozitatea? Sau tipa vrea scula si popularitate?

| VisionsofaGod a răspuns (pentru anonim_4396):

Curiozitate, atentia unui baiat mai mare. Nu e vorba de iubire. Este atractie. Apropo cand o fata este atrasa de un baiat nu se gandeste la scula. Scula e o extensie nu finalul. Daca intelegi.

| anonim_4396 explică (pentru VisionsofaGod):

Probabil asa o fii, dar poate fata se gandeste, ia... daca stau cu un copil de 15 ani(in ciuda faptului ca si ea este o copila) cand va fi timpul, nu ma va satisface, dar cu unu de 25 de ani, e perfect dezvoltat..are si experienta.e mai bine, nu?

| VisionsofaGod a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai zis ca fetele si baietii gandesc diferit si ca scula este o extensie nu finalul. Ai observat ca majoritatea baietilor folosesc iubirea pentru a ajunge in final la sex iar fetele sexul pentru a ajunge la iubire?
Cu cineva de 15 ani poti sa ai mai multe in comun poti petrece mai mult timp liber etc iar cu cineva de 25 ani poate sa iti ofere altceva.

| MariaMikaelson a răspuns:

Da ele ( si eu cate o data.o singura data mi s-a intamplat sa fiu cu unu de 16 si eu de 12). Noi fetele vrem un baiat mai mare deoarece avem mai multa incredere; ne simtim mai protejate, ect... Si baieti na poate marg dupa vorba" mai bine iubesti o copila decat sa intretii o curva". Sper sa te fi ajutat...laughing

| nick7856 a răspuns:

Da asa e! As vrea sa zic ceva, dar zic sa sa vorbesc frumos laughing
Si nu sunt mature ci doar proaste, ca nu isi dau seama ce fac!
Asta e parerea mea simpla, dar e si una mai... (sunt baiat)

| ralu01raluca a răspuns:

Exista si fete care nu se uita dupa baietii cu varste exagerat de mariwinking Probabil ca fetle vor baieti din astia pentru ca sunt bogati si ele nu au avut conditile pe care si le doreau ...parerea mea

| Rey_Andr_1999 a răspuns:

Dea...nu numai u ai observat stiu si eu o fata chiar doua care au fost cu unii baieti de 20, 25 si cam asa.