| Cristina_Maria_1992 a întrebat:

Toata vara am incercat sa slabesc..ma abtineam de la fast food si restul si ajunsesem la 46 de kg, insa acum am plecat la mare si am ajuns la 49-50. Ce dieta pot tine pebtru a slabi 10 kg pana cand incepem scoala? As vrea o dieta pe care a-ti tinut-o si voi si a dat succes.Nu am tinp de pierdut!

Răspuns Câştigător
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey ♥ love struck Eu am tinut dieta asta :

♥Mic-dejun:
2 oua fierte/omleta/papara
o rosie mare
un mar sau orice alt fruct in afara de avocado. Daca doriti sa mancati struguri, mancati o jumatate de ciorchine mare sau un ciorchine mic. Pentru fructele mici (capsuni, zmeura, mure etc), mancati echivalentul uni cani.

sau

150g iaurt natural
o banana
o chifla graham mica (si mica inseamna mica, nu cat o chifla pentru hamburgeri)

♥Pranz:
1 cartof fiert + o lingura iaurt natural
100 g piept de pui sau curcan la gratar / 100g muschi de vita la gratar/ 150g ton la conserva, in apa, nu in ulei
o rosie mare

sau

1 dovlecel (cam 300g) prajit in ulei spray (condimente la alegere - sugerez un pic de usturoi, zeama de lamaie si chili)
100 g piept de pui sau curcan la gratar / 100g muschi de vita la gratar/ 150g ton la conserva, in apa, nu in ulei

♥Cina :
un bol supa de legume
sau
compot dintr-un mar mare, cu indulcitor si scortisoara

Daca aveti o zi mai solicitanta, mancati la cina aceeasi mancare ca la pranz.

♥Daca simtiti nevoia de o gustare in timpul zilei - 1 fruct
Beti 2l de lichide pe zi (apa, ceai fara zahar, limonada de casa cu indulcitor). Se poate bea si Cola Light, dar nu exagerati, nu trebuie sa inlocuiasca apa. Cafeaua e ok, dar nu frappe-uri sau cappucino. Nu beti cafele de la Starbucks, ca sunt bombe calorice.

Succes! love struck

3 răspunsuri:
| Beib_Dizzy_1998 a răspuns:

Paii. eu am slabit extrem de mult. cu capsula de slabit arph farm. Da rezultate excelente