| anonim_4396 a întrebat:

sad Va rog mult dati-mi cateva sfaturi! Totul incepe cu o dragoste nedorita, iubesc un baiat (23 ani iar eu 15 ani) si el pe mine (sunt sigura 100%), dar problema este ca nu putem fi impreuna, el de curand s-a casatorit (din obligatie) dar nu-si iubeste sotia si + ca nu se inteleg deloc, sotia sa il face de ras in public, nu-l asculta etc. Inainte cu cateva saptamani (vara asta) de a se casatori a iesit adevarul al aiveala, ca ma iubeste si eu il iubesc...la inceput doar ne-am inteles bine facand parte din aceeasi gasca de prieteni. Vorbim prin mesaje, la telefon (pe asuns) si ne intalnim din cand in cand doar noi doi. Ne comportam ca si cum am fi iubiti: sarutari, imbratisari, pipaituri.(dar el e casatorit). nimeni nu stie de relatia noastra pe ascuns si daca s-ar afla.:-s...am fi ca si morti nici nu vreau sa stiu ce ar zice familia mea si a lui. De multe ori am incercat sa punem capat acestei nebunii dar nu ma lasa inima, il iubesc prea mult si nu mai suportAM situatia asta, de multe ori am plans si eu si el. Sora lui si sotia lui sunt fatarnice (mai ales sotia), sora-sa nu ma prea agreaza de cand a aflat ca vb cu el. crying nu mai stiu ce sa mai fac! de ce am viata asta?

1 răspuns:
| Luori a răspuns:

Obligat sa se casatoreasca? Sotia e barbatu'-n casa? A fost amenintat atat de rau incat sa se casatoreasca din obligatie, sau cum? Sincer, nu cred ca "obligatie" isi are rolul in aceasta situatie; cred ca acest cuvant e exagerat.
Tu, in schimb, esti doar o pustoaica. O pustoaica care considera ca are o relatie cu un om CASATORIT. Observi cat de proasta e situatia? Crede-ma ca la 15 anisori nu ai mintea indeajuns de matura, si ca esti bagata in ceva ce nu poti duce. Deasemenea mai cred ca nu vezi intreaga realitate, dar sper s-o faci intr-o zi, nu departe de aceasta, pentru binele tau. Esti roata in plus la caruta, avand in vedere ca el e. cum? CASATORIT!
Cum vezi lucrurile evoluand? Vei ajunge sa fugi de acasa pentru un el, el care nici nu-l cunosti prea bine? Desigur, acum exagerez, dar fac asta pentru ca au fost si astfel de situatii. El stie ca exista divortul? Te multumesti cu o relatie-n secret? Una ascunsa de lume, de prieteni, de familie? Dar, pentru cat timp iti va convine? Iti ajunge o mangaiere si o vorba dulce? Tu pasesti gresit acum, casca ochii.