| DyaDiiana19 a întrebat:

Vreau sa invat sa inot, ieri incercam macar sa plutesc, aproape reuseam, dar erau valuri mai mari decat mine crying Si nu vreau sa invat la piscina, pur si simplu nu-mi place! Eu vreau la plaja. Cum sa fac sa am mai multa incredere in mine ca nu ma inec laughing? si cum sa invat sa inot?
Fundaa!

13 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La piscina.

| DyaDiiana19 explică (pentru express11):

Tu nu pricepi c-am zis ca nu vreau la piscina? Trebuie musai acolo?! Multi au invatat si la plaja.

| express11 a răspuns (pentru DyaDiiana19):

La piscina inveti mai repede.in mare mai greu, din pricina valurilor.o sa inghiti la apa...

| lastOne a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Aroganta te trage la fund (in apa)... eu zic sa renunti la ea si sa incerci atunci cand ceri sfaturi sa le si urmezi. Vezi ca multi au murit inecati... s-au bazat pe incredere si nu pe chestii de bun simt. Intai inveti sa mergi (dificultate mica) si abia dupa inveti sa alergi (dificultate mare).

Si sfatul meu ar fi sa incepi tot cu ceva lectii la piscina (dificultate mica) si abia dupa sa incerci sa "alergi".

Acum tu faci cum te taie pe tine capul.

| Ritsuko a răspuns:

Acum cateva zile s-a inecat un adult cu copilul la mare, si tu ce incerci sa faci? Ia niste lecti la piscina si gata.

| DyaDiiana19 explică (pentru Ritsuko):

Mai mult m-ati speriat... M-am convins. ma duc la piscina big grin Nu vreau sa mor acum, e mult prea devreme.

| Ritsuko a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Ma bucur.happy

| DyaDiiana19 explică (pentru Ritsuko):

Si eu laughing Nu vreau sa apar la stiri sad

| lorena15 a răspuns:

Fii relaxata

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Nu cunosc pe nimeni care au invatat sa inoate la piscina... adica daca vrei sa inoti de performanta te duci la un antrenor. Nu ai cum sa inveti deoarece valurile sunt prea mari si nu poti sa te duci putin mai departe ca sa iti ajunga apa macar pana la gat. Nu vad ce nu iti place la piscina.
Daca te hotaresti sa inoti la piscina iti trebuie o minge sau pluta fara colac! Prima data pui mainile pe marginea si incepi sa dai din picioare cat de tare poti iar apoi repeti asta tinandute de minge sau pluta. Nu te poti ineca chiar daca e strigi dupa ajutor. Dupa asta incerci sa te tii la suprafata singura si incepi sa inoti cum vezi la ceilalti oameni! Bafta! :*

| DyaDiiana19 explică (pentru BomBonicaThaa2000):

Mersi :*

| BomBonicaThaa2000 a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Cu placere! Sa imi trimiti un mesaj daca ai reusit! :*

| DyaDiiana19 explică (pentru BomBonicaThaa2000):

Ok :*