| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum reactionati în situația asta scăpată rău de sub control? Mergeți la aprozar sa va cumpărați o pâine și când ii dați vânzătoarei pâinea sa o pună be bon realizați ca nu aveți bani suficienți. Vânzătoarea va spune ca puteți plăti cu cardul iar voi ii spuneți ca nu aveți card bancar și ea începe brusc sa rada cu lacrimi și sa spună "în secolul 21 nu aveți card bancar?" și isi face cruce. Cum gestionați situația?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să gestionezi? Cănd nu ai card nici bani cash nici cât să plătești o păine, și ieși la cumpărături!

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pai simplu ii spui că ai cardul acasă.

| LordCristobal a răspuns:

Multe vanzatoare nu au un grad de educatie ridicat si nici multa scoala asa ca nu poti sa ai pretentii de la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă apuc și îi povestesc toate teoriile conspirației pe care le cunosc. happy

O să-și facă și dânsa cruce, după ce le aude o să scoată până și ea propriul card și o să-i dea foc. rolling on the floor)

Dacă nu mere așa, las pâine cu bonul pe tejghea și o iau la sănătoasa. laughing

| ILikeBlackCats a răspuns:

Înainte sa iesi din casa teoretic vezi daca ai bani...
Pai ii zic ca daca face asa eu nu mai vin la ea la magazin sa-mi explice mie care.i moda in sec 21