| booody a întrebat:

Salutare tuturor! Am o intrebare pentru voi.Credeti ca merita sa achizitionati panouri solare? Voi ati achizitiona sau nu?(SPUNETI NEAPARAT SI RASPUNSUL)

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca as sta la casa in mod sigur si m as gandi si la o masina electrica pe care sa o incarc gratis

| booody explică (pentru suntserios):

ȘI care ar fi motivul principal pentru care ai face aceasta achizitie? Ce te atrage cel mai mult?

| relian a răspuns:

Nu prea datorita pretului,de banii aia cumperi curent electric nu stiu cati zeci de ani.
Atunci de ce sa o fac? Cand faci ceva e bine sa te informezi,dar nu aici pe net,intrebi direct la firma ce instaleaza panouri, cat costa, cat iti dau ei tie cand dai tu lor in retea si alte chestiuni, ce presupune intretinerea acelor panouri, bla bla.

Dupa faci calcule, vezi daca merita.

| Lukasssz a răspuns:

Da merita, deoarece ai zero emisii si in plus faci economie la energie!

| booody explică (pentru Lukasssz):

Mulțumesc frumos pentru răspuns.

| Lukasssz a răspuns (pentru booody):

Nu ai pentru ce.

| FreddieM a răspuns:

Doar dacă borasc de bani și-mi pasa pe bune de,, green planet ''. Daca e doar pe ideea de economiseala, nu rentează.
Si apoi pierzi bani la calup, adică multe mii de euro deodată, ca doar nu platesti in rate. Asta e părerea mea, altii mai deștepți pot sa vina cu exemple mai sofisticate. Exemplul e rezervat oamenilor de condiție normala. Bogatii sunt o alta plamadeala și un alt discurs. Am rude bogate, da bogate rău, care-s capabile sa pună zeci de panouri solare doar ca sa ecomoniseasca de-o cafea.
Cheers

| booody explică (pentru FreddieM):

Ok, deci sa înțeleg ca motivul pentru care nu ai cumpara ar fi raportul dintre pretul ridicat si randamentul scazut.

| FreddieM a răspuns (pentru booody):

Dacă as avea cărămizi de bani, parerea ta, mi-ar mai pasa de costul energiei?
Si daca as face-o, bogat fiind, nu ar fi pentru economie, ci doar pentru
a fi un parazit consumator in minus care distruge planeta.
Cheers

| FreddieM a răspuns:

Dar de fapt tu vrei sa afli dacă e vreunul dintre noi care vrea sa ajute la supraviețuirea planetei. Da, eu sunt unul din aia, și as începe cu anihilarea tuturor fermelor de vaci din lume, care sunt o treime din cauzele poluării globale. Și alea de porci. Nu-s vegan, ma doare-n c.u.r, dar pentru asa cauza as deveni.
Cheers

| booody explică (pentru FreddieM):

Ok, înțeleg ce spui. Ms frumos pentru răspuns!

| FreddieM a răspuns (pentru booody):

Ce drak sa fac cu banii, ii iau cu mine în mormânt? Nu am condiția sa fac ceva pentru biata noastră planeta, dar as face-o, fii sigur.
Cheers

| TheStrategist a răspuns (pentru FreddieM):

Toți putem face ceva pentru planeta noastră, oricât de mic ar fi gestul. (de exemplu să nu aruncăm gunoaie pe străzi, plantăm un copac, etc.). Trebuie să fim schimbarea pe care o vrem în lume.

| FreddieM a răspuns (pentru TheStrategist):

Amice, sunt extrem de atent cu gunoiul diferențiat, n-am aruncat în viata mea o hartiuta pe strada. Dar astea-s chestii normale, nici măcar nu trebuie menționate. Dacă nici aici nu suntem atenți, murim în propriile noastre infecții.
Cheers

| TheStrategist a răspuns (pentru FreddieM):

Eu am văzut pe mulți care își aruncă gunoaiele pe unde apucă

Răspuns utilizator avertizat
| booody explică:

*Voiam sa spun (spuneti NEAPĂRAT SI MOTIVUL)*

| Eusuntcinneva a răspuns:

Sa fi sigur ca merită, iti recomand!

| booody explică (pentru Eusuntcinneva):

Ok.Si care este motivul principal pentru care crezi ca ar merita achiziția?