| Mondiala a întrebat:

Am nevoie mai mult de un sfat.Azi am cazut la traseu a doua oara si ma simt demoralizata, nu stiu daca sa mai continuu sau nu.Trebuie sa fac iarasi ore, alti bani alta programare si sa cad din nou nu as mai suporta.Nu stiu daca stiti cum e cand cazi la traseu dar eu ma simt oribil, cred ca sunt proasta si ca nu sunt buna de nimic, mi-am pierdut increderea in mine.

Răspuns Câştigător
| KKronstadt a răspuns:

Daca ai cazut la traseu a 2-a oara... este cazul sa schimbi instructorul. Ai nevoie de un adevarat profesor, cineva care sa-ti dea incredere in ceea ce faci. Daca doresti cu adevarat sa conduci si simti ca trebuie sa faci asta, atunci trebuie sa uiti de bani si alte "probleme". Lucreaza putin la psihic, la autosugestie, cauta un instructor adevarat si da-i bataie. Doar esti Mondiala, ce mama naibii, nu? Hai... bafta!

| Mondiala explică (pentru KKronstadt):

Mersi,chiar azi mi-am schimbat instructorul si astepr sa vad ce va fi sper sa. fie mai bine.Mai rau decat ce am facut azi nu cred ca se va intampla.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai nevoie de mult mai multe ore de soferie... sau poate nu ai abilitati de soferita.

| JackR a răspuns:

Carnetul de conducere nu este carte de identitate! Adica nu este obligatoriu sa il ai.

| Mondiala explică (pentru JackR):

Da stiu dar mi-as dori sa-l am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena a dat de 5 ori si acum conduce superbine.

Gandeste-te ce greseli ai facut, si incearca sa te concentrezi mai bine data viitoare. Nu trebuie sa te demoralizezi, ci sa iei asta ca pe o provocare. Gandeste-te ca tu, care ai facut atatea ore de condus, iesi mult mai experimentata din scoala, fata de alte persoane care iau din prima desi nu stiu sa parcheze, doar pentru ca dau de politisti indulgenti (pe bune, cunosc cazuri).

Incearca sa-ti schimbi gandirea, e normal sa nu iti iasa mereu totul cum doresti, dar asta nu trebuie sa iti scada increderea atat de mult in tine...

| PumpkinDoll a răspuns:

Pffff,am si eu traseul pe 21 luna asta si nici eu nu cred c-o sa-l iau, cand ti-am vazut intrebarea m-am descurajat mai tarerolling on the floor

| Mondiala explică (pentru PumpkinDoll):

Ai incredere in tine, si sa nu ai emotii asta e cel mai important.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi, nu e un capat de lume, ai picat de doua ori, a treia oara o sa-l iei, sunt sigur, bafta!

| Mondiala explică (pentru Alexandru250201):

Mersi! chiar imi sunt de mare ajutor incurajarile voastre.

| moldo90 a răspuns:

Si eu am cazut de doua ori si a treia oara l-am luat. Continua, nu te lasa. Da, mai faci cateva ore in plus, dar daca ai dat atatia bani pana acum, e pacat. Toti avem zile proaste, emotii sau nu avem noroc. Cel ce nu se lasa, acela reuseste in viata! Succes!

| Mondiala explică (pentru moldo90):

Mersi asa am sa fac.