| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună ziua, am un ford sierra 1.6 i, care scoate mult fum albastru.Am schimbat in el segmenti, garnituri peste tot. ulei nou, dar si dupa segmentare scoate fum ca si inainte. daca aveti idei.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme la una sau mai multe piese precum turbo, chiuloasa, segmentii sau pistoanele deteriorate, consum de ulei excesiv.

| Roly_Roland_1982 explică (pentru mgtow):

Este motor pe benzina, nu are turbo sau egr

| mgtow a răspuns:

Atunci iei in calcul celalalte variante

| Roly_Roland_1982 explică (pentru mgtow):

Segmenti noi, pistoane bune, cilindri buni, semeringuri la chiuloasa. nici nu stiu ce sa mai schimb doar sa nu scoata fum, inclusiv toate garniturile schimbate.

| mgtow a răspuns (pentru Roly_Roland_1982):

Si uleiu aa fie acelasi care apare in manualu masinii