| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Am o intrebare scurta... La o mașină, dacă o turezi maxim pe loc, bagi a5a si dai drumu la ambreiaj, ce se rupe prima data? Asa ca idee

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pinioanele din cutie. Așa ca idee...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie să repeți mult până se rupe ceva.
Iar eu aș paria pe distribuție, nu transmisie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mai bine să no faci că nimic nu e gratis totul e contra cost și foarte scump.

| 19flo79 a răspuns:

Se opreste motorul, nu se rupe nimic. Exact ca la semafor cand le "moare" motorul la unele persoane happy
Pe ce se pune cea mai mare presiune? Se pune pe cutia de viteze, ambreiajul in primul rand si apoi pinioanele

Răspuns utilizator avertizat
| Bunasiuacuaie a răspuns:

Asa ca idee vericule sper sa ai bani multi