| YOsoso a întrebat:

mi am luat un cd player auto si nu prea face servici. adica se aprinde dar nu se aude nici pe radio ca pe cd am blocat in el ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Exact de aia nu se aude, ca ai CD-ul blocat in el. Scoate CD-ul si pe urma il vei putea folosi fara probleme pe radio.

| YOsoso explică (pentru horia2012):

Da o sa incerc sa scot cd dar nu am idee ca nu vreau nici sa i afectez alcv prin el sa trag tare sa fortez ceva in el.si mai am o intrebare. daca il dau pe radio tot din cauza asta sa nu mearga din cauza la cd blocat in el?

| awspam a răspuns (pentru YOsoso):

Nu te baga sa umbli in el, dul daca e nou inapoi de unde l-ai cumparat ca il scot ei si daca e arsa placa de sunet de la el rezolva cei care se ocupa de asta, parerea mea,

| horia2012 a răspuns (pentru YOsoso):

Bine inteles. Asa sunt construite toate. Cand BAGI CD-ul, RADIO se opreste. Cand SCOTI CD-ul, RADIO porneste. Du-te la cineva care se pricepe, e usor de scos, dar dac nu stii, nu te baga.

| YOsoso explică (pentru horia2012):

Mersi frumos pentru sfat

| horia2012 a răspuns (pentru YOsoso):

Cu placere.

| awspam a răspuns:

Depinde ce nu se aude, dinc e cauza, poate iti dai foc la masina daca nu ai legat bine firele, sau e din setari dat sa mearga mai incet, sau l-ai pus pe boxe mari si el nu scoate destula putere, is multe, mai detaliaza, si cdul ce are?

| YOsoso explică (pentru awspam):

Cd playerul este un jvc KD-G321 SI apropo nu l-am achizitionat de nou deci se aprinde l-am legat corect ca am mai facut asta cu alte cd playere dar.asta se aprinde se aude motorasu cum merge dar nu scoate cd din el apare eject cd si apoi iar se aude motorasu.il dau si pe radio l-am legat la boxe ca poate poate se va aude ceva dar nimic nu marie nimic o merita oare sa il duc la reparat e arata bine estetic afisajul e oke nu este sters.doar ma framanta problema asta. merci pentru raspunsu precedent.