| sayurik a întrebat:

Buna,as dori sa achizitionez un epilator si nu prea stiu ce sa cumpar, imi poate recomanda cineva o marca buna?happy(prefer un raspuns de la o fata sau doamna care utilizeazalaughing)

Răspuns Câştigător
| Klews a răspuns:

Buna! Eu sunt fata si utilizez Braun Silk Epil Soft Perfection, smulge si cele mai mici fire de par Dupa ce m-am epilat, in set e o mini-perie, cu care "matur" parul de pe el. Este minunat! Are si optiunea de a-ti face masaj in timpul epilarii! Are 2 trepte de viteza.Eu ti-l recomand! A fost ieftin. 150 de lei! Garantie:2 ani. L-am luat de la Real.
Nu uita! Cu lama iti creste parul mai repede si mai negru! Foloseste epilatorul, nu ceara!~Succes!

| wolder a răspuns (pentru Klews):

Dc crezi ca epilatorul e mai bun ca ceara?
Eu le-am incercat pe ambele si ceara e mai buna de 100 de ori smuulge firul mult mai bine si creste mai greu

| Klews a răspuns (pentru wolder):

Cu ceara creezi mai multa mizerie, si, personal, ma doare mai tare. Acel epilator e foarte bun. Crede-ma! Ceara poate fi prea fierbinte. In schimg, cu epilatorul dai in zona respectiva si gata! Dar, dac incerci cu Veet, atunci nu am nici o problema.

| wolder a răspuns (pentru Klews):

Ceara calda la salon! Nu faci mizerie, daca te faci mereu nu te mai doare tare si doare pentru ca smulge bine radacina firului. Nam folosit niciodata Veet si nu intentionez.

7 răspunsuri:
| OliviaHoran a răspuns:

Braun Silk Epil X'elle e foarte bun.

| sayurik explică:

Nu folosesc lama pana acum am folosit benzile cu ceara dar dureaza prea muult.Nu spun ca rezultatul nu e multumitor dar cu epilatorul m-am gandit la fel cum zice Klews ca nu se face atata mizerie si e mai usor.Ce m-ar interesa e cam cat tine epilarea realizata cu ajutorul epilatorului?(eu si niste"probleme de sanatate" si la mine nu tine cat ar trebui asa ca mai scadeti o saptamana fata de cat tine la voilaughing)

| Klews a răspuns (pentru sayurik):

Pai, la mine tine 2 saptamani si firul de par ajunge la mai putin de 1 cm. Este foarte bine deoarece creste incet si nu se vede aproape deloc( daca vrei stai cu lupa la picioarele mele si o sa se vada). Daca doresti un epilator, achizitioneaza un produs de care vrei de la Braun. Mai era un pachet care venea si cu dispozitiv pentru subrat, dar din moment ce nu am probleme cu asa ceva, nu l-am luat. Succes!

| sayurik explică:

Multumesc pentru raspunsuri si sfaturi.Cu epilatorul sa inteleg tine 2 saptamani timp in care creste incet(...incet daca nu ai hirsutism, cred ca pe mine m-ar tine maxim o saptamana epilarea)iar cu ceara ma tine 2 saptamani timp in care nu creste deloc...In final s-ar putea sa raman la ceara primavara si vara si sa-mi cumpar un Braun pentru toamna-iarnalaughing. Multumeschappy