| JasonMcCann a întrebat:

TPU!
Stiti metode pentru a albi dintii incat sa se ajunga la alb imaculat? Dar pentru forma corecta a dintilor? Inafara de aparat dentar ca o sa faca cei de la scoala misto de mine.

Răspuns Câştigător
| stpcr27 a răspuns:

NU este bine sa folosesti sare de lamaie de 2-3 ori pe zi pentru ca este acid, iar acidul iti distruge smaltul dintiilor, este mult mai ok sa folosesti bicarbonat + pasta de dinti cu efect de albire preferabil de la colgate, sensodyne, etc ( nu firme fantoma ) si important dupa fiecare masa sa te speli pe dinti sau sa mesteci o guma daca vrei sa ti-i albesti singura sau poti opta pentru un tratament specializat la un cabinet de stomatologie, care nu este dureros si are efecte mult mai bune.
In ceea ce priveste forma lor poti opta pentru un aparat dentar mobil, pe care sa il porti in timpul noptii si cand vii de la scoala, asa nu o sa te vada colegii.

7 răspunsuri:
| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Nu rade nimeni de tine daca porti aparat dentar iar pentru albire incearca sa te speli pe dinti cu sare de lamaie de 2 3 ori pe zi.

| Dexaa a răspuns:

Păi pentru albirea dinţilor este foarte bine să te speli 1-2 ori pe săptămână cu sare, dar mare grijă la gingii, sau ai mai putea folosi interiorul cojei de lămâie.
Şi pentru îndreptarea dinţilor nu prea există remedii, dar încearcă aparatul dentar (nu`i băga în seamă pe cei care râd de chestia asta).

| MiniHeart a răspuns:

Eu am incercat bicarbonat de sodiu, si pasta de dinti normala de la colgate, si sincer da rezultate. Iar despre aparatul dentar, nu ai de ce sa iti faci griji, arata la tv un reportaj, cum ca mai nou ar fi o moda sa porti aparat dentar, si ca unii care chiar nu au nimic la dinti si-au pus. Asa ca nu iti fa problemewinking Nu trebuie sa iti pese de parerea altorabatting eyelashes Important e sa-ti fie tie bine.:*

| JasonMcCann explică (pentru MiniHeart):

Cam cat costa un aparat dentar?

| MiniHeart a răspuns (pentru JasonMcCann):

Asta nu stiu...thinking Eu nu am nevoie, dar din cate am auzit ( spun asa, fara vreo sursa exacta) vreo 2 milioane, ala mobil. De cel fix nu stiu nimic:*:*

| Lavinia_Andreea_1998 a răspuns:

Heyy ♥ eu am aparat dentar si e super ok am dinti perfecti si in ianuarie scap de el. eu am dat 20 de mil pe el dar..depinde si unde ti-l pui si nu iti fa griji pentru ce zic cei din jurul tauwinking pentru ca asa am zis si eu si nu mi-a avut nimeni treabawinking:*