| lalalapsfedr a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri măcar putin fară să se observe. Dar FARA FOND DE TEN. De preferat ceva ce pot prepara acasa, cum ar fi ceaiul fde musetel, da nuştiu cum. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| carameadulce a răspuns:

Hei...poti folosi o masca de fata care inlatura cosurile.o poti lua de la farmaciile naturiste sau poti sa tio faci singura..eu mi-a fac singura.
In caz de nu vrei sa cumperi ci sa-ti faci tu acasa singura nuci o problema iti dau eu reteta: Amesteca o lingurita de sos de rosii cu o lingurita de miere si cu jumatate de lingurita de lotiune camforata, pana cand devine pastoasa. Aplica pe fata curata si las-o sa-si faca efectul timp de 15 minute. Dupa aceea, clateste bine cu apa calduta, apoi cu apa rece. Pasta de tomate mai poate fi combinata si cu fulgii de ovaz, amestecand cele doua ingrediente intr-un blender la viteza mica. Amestecul trebuie sa fie suficient de gros pentru a ramane pe fata.
Sper sa-ti fie de ajutor!
funda?

9 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Cu zinerith

| georgeta27 a răspuns:

Eu am o prietena care avea aceiasi problema.ea a scapat de ele folosind lamaie. taio feliuta din ea si incepi sa te freci cu ea pe fata.

| CMaria21 a răspuns:

Folositoare este si crema de galbenele!

| Roxxxxi a răspuns:

Incearca cu malai amestecat cu apa putina. Asta o sa te zgarie pe fata da chiar de aceea vei scapa de cosuri.Sau incearca cu ulei de masline sau galbenus de ou.Sau cu zat de cafea.

| mihaelaalol a răspuns:

-poti sa incerci mastile de fructe(iaurt +o fructa cum ar fi(caise, capsuni, etc)
-sau poti sa te dai cu spirt/crema de galbenele
-sau iti recomand argila(ce se gaseste la plicuri la orice farmacie)
-sau poti folosi niste creme(mai precis geluri de spalat si clatit fata) de la avon
sper sa te ajute sfaturile melebig grin

| lalalapsfedr explică (pentru mihaelaalol):

Cum fac o masca cu iaurt si fruct? niste indicatii

| mihaelaalol a răspuns (pentru lalalapsfedr):

Pai tai fructul ala in bucatele mici si dupa le pui peste iaurt si amesteci binebig grin

| ElleAhx a răspuns:

Http://www.divahair.ro/reviews/crema-antiacneica-vivanatura-rev352/

http://reviews.avon.com/5588/45420/reviews.htm

acestea sunt cele mai bune tratamente impotriva cosurilor pe care le-am folosit. iti recomand sa incerci si tu.

cat despre tratamente "naturiste". lamaia ususca destul de bine cosurile, dar am inteles ca si mierea ar fi buna :D.

| oxanatudorache a răspuns:

Ulei esential de geranium si ulei esential arbore de ceai:
http://www.shop.styx.ro/......anium.html