| Cosminlkm a întrebat:

Dețin o ladă frigorifica Beko recent achiziționată adică de prin august și de câteva zile faci un condens excesiv pe partea de jos. Inițial era pe hol pe parchet. Am mutat-o în alta camera ceva mai răcoroasă. Aceeași poveste. Din nou. Care sa fie problema?

3 răspunsuri:
| Aube a răspuns:

Face condens sau se dezgheata si pierde apa pe undeva?
Daca face condens, inseamna ca izolatia e defecta pe undeva. S-a rupt ori altceva s-aintamplat. Nu camera e de vina ci lada. Goleste-o, dezgheat-o, rastoarn-o si verifica tot.

| Cosminlkm explică (pentru Aube):

Condens.

| Cosminlkm explică (pentru Aube):

Un condens