| Anablondyi a întrebat:

Am 164 cm si 61 de kg..cam mult dupa parerea mea si chiar vreau sa slabesc macar 5 kg doar a orice as face nu ma descurc. vreau sa zic ca mereu mananc dimineata ceva sanatos.dar la scoala nu am e sa mananc decat biscuiti cornuri covrigei stixuri etc..chestii din astea care ma ingrasa...ma ingras foarte repede..as putea manca chestii sanatoasepentru ca sunt obisnuita dar ce fac la scoala? Ce sa imi iau pentru la scoala ca sa imi si tina putin de foame si sa nu ma ingras ...ci din contra vreau sa slabesc

3 răspunsuri:
| nyco2013 a răspuns:

La scoala poti sa-ti iei niste fructe care sunt foarte sanatoase si bogate in vitamine, poti sa mananci cate vrei pentru ca nu te ingrasa si iti tin de foame!

| Anablondyi explică (pentru nyco2013):

Fructe cum ar fi? Merele de exemplu imi fac mai foame pentru ca formeaza acid in stomac iar bananele ingrasa...ce imi recomanzi.ori mere ori banane imi luam la scoala

| ElizaMihaela11 a răspuns:

Ai putea sa iti iei fructe. de exemplu un mar sau o portocala