| marianje a întrebat:

Am o problema urgenta:M-am certat cu un prieten foarte bun iar el e mai mare ca mine cu un an.Sa va explic cum s-a intamplat:jucam un joc impreuna si la un moment dat un prieten mi-a dat un alt joc mult mai captivant. I-am zis "Vezi ca eu ma las de joku asta si ma apuc de altul"si el a zis "Vai de ce te-ai lasat u de joku asta ca ti-a dat...(nu dau nume) un joc, ce sa zic". Iar el acum crede ca il injur si chestii de astea, dar eu nu sunt de vina.Care stie cum pot sa ma impac cu el? Va roog dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lexiiie a răspuns:

Ia-l frumos de mana(sau mai bine nu) si spune-i: "Scuze daca tu crezi ca te injur.Chiar nu am vrut sa ne certam,doar ca jocul de la X mi s-a parut mai interesant nu pentru ca era de la el ci pentru ca mi-a placut. Spune-i in fata ce crezi. Si nu faceo pe catelusul si nu spune:fac orice sa ma ierti, ca si-o ia in cap...:-s
Adica ar fi culmea sa nu te ierte mai ales pentru ca e un motiv stupid. happy
Succes, si mai atent pe viitor! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ma asa ca nu procedezi bine, mare lucru sa stai de vorba cu el si sa ii explici ca uite si jocul lui e placut dar si acela este interesant.Si il iei cu binisorul sa va jucati impreuna noul joc nu o iei cu sarut mina ca esti luat de fraier.Acum chestia este asa "cit de prieten este el "? ca uite ce stiu eu "prietenia este ca aurul si se caleste in foc" Ii spui transant ca tu il consideri tot prietenul tau si joacele nu au treaba cu prietenia si gata, ca nu sunteti copii care se joaca in nisip si pun unul in capul altuia caldarusa si lopatica.Il lasi in pace citeva zile si vezi in ce ape se scalda. Diplomatia coane scapa prietenia

| DDariutzza a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa vorbesti fata in fata cu el si sa ii explici situatia : ca nu are de ce sa se supere pe tinewinking Crede'ma v'a functiona :* Funda?