lolita
| lolita a întrebat:

Am primit mesajul asta pe mess de la o persoana necunoscuta, ce parere aveti?
Te rog... ajuta-ma! Nu il sterge, te rog frumos citeste-l mai intai; Numele meu este adelyna nicola si sunt din craiova, am 24 ani si sufar de o forma rara de leucemie; singura mea sansa este un transplant de maduva, fara transplant nu voi putea trai. Operatia costa 55.000 $ si familia mea a stans deja 32.000$. In cazul meu fundatia care ma va ajuta sa strang banii a incheiat ointelegere cu Yahoo si Aol si voi primi 0.01 cent pentru fiecare mesaj dat mai.

18 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu te incredere intr-un asemenea mesaj, multi asa isi fac vile si piscine din cauza unor inocenti sensibili ca noibig grinAjungem sa ni se faca mila pentru unii oameni care ne spun ca sunt bolnavi.Mai degraba as ajuta un spital, un azil sau o casa de copii orfani, asta da ajutor.

| stresu a răspuns:

Si eu tocmai am aflat ca am castigat la loterie, ma vrea un print arab sa fac afaceri cu el, ba mai mult pot cumpara Viagra ieftin! A si daca nu dau mai departe Dumnezeu va omori un pisoi. No hai, ca e plin netul de prostii!

| VoiceWithin a răspuns:

Eu primesc mesaje de genu :
Daca nu trimiti acest mesaj in toata lista ta vei muri in clipa in care il stergi
laughingrolling on the floorsi cate am sters eu... trebuia sa fi murit de muuuult rolling on the flooryawn

| ikram a răspuns:

E o prostie asta cu yahoo si aol la de 0. 01 centi pe fiecare mesaj. Daca luam sa ne gandim bine nici n-ar avea cum, adica daca pui un punct sa zicem la mesaj deja nu ar mai putea sa-l urmareasca. E irealistic.

| patricCia a răspuns:

Toti au o forma grava de leucemie, toti au incheiat o intelegere cu Yahoo! si Aol, toate incep cu " Te rog... ajuta-ma! Nu il sterge, te rog frumos citeste-l mai intai" si toate is idenice in afara varstei si numelui. Eu nu trimit niciodata mai departe pentru ca nu cred. Si cum zice @ikram, daca se schimba ceva la el nu va mai fi valabil.

| Strawberry_3130 a răspuns:

Nu-ti recomand sa crezi toate mesajele pe care le primesti pe mess mai ales fiindca nu iti garanteaza nimeni ca situatia e asa cum o prezinta si ca o sa foloseasca banii in acest scop. Si in plus n-are pic de logica ceea ce scrie in mesajul ala laughing adica 1 cent pentru fiecare mesaj dat si ii mai trebuie 23 de mii de dolari.

| Alin_3417 a răspuns:

Primesc si eu o multime de astfel de mesaje, nu cred ca sunt adevarate.

| Abigaiil a răspuns:

Toata lumea trimite mesaje din astea. cel putin eu cred ca primesc in fiecare zi cate unul, dar niciodata nu dau mai departe big grin! nu iti fa griji, tu doar sterge'le si atat happy

| nighter a răspuns:

E doar spam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un spam care se bazeaza pe redirectionarea mesajului. Dar, mai bine citeste aici, te vei lamuri http://www.ocsike.ro/un-mesaj-antispam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti doresc sa te faci bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau l-am primit si eu astazi si am trimis mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ma gandeam... sa fie adevarat? Prima oara mi-a sarit in ochi modul in care este scris, se putea mult mai bine, alineate, trimiteri care sa convinga cititorul. si am cautat... si am dat de aici. Iata ce am primit eu laughing

Dragon Ady: /Te rog. ajuta-ma! Nu il sterge, te rog citeste-l mai intai; Numele meu este Pasca Daniela, am 21 ani si sufar de o forma rara de leucemie; singura mea sansa este un transplant de maduva, fara transplant nu voi putea trai. Operatia costa 55. 000 $ si familia mea a stans deja 32. 000$. In cazul meu fundatia care ma va ajuta sa strang banii a incheiat ointelegere cu Yahoo si Aol si voi primi 0. 01 cent pentru fiecare mesaj dat mai departe... te rog frumos, din tot sufletul da-l mai departe; poate voi avea si eu sansa de a fi ca tine! un copy -paste" la toata lista; nu ia decat 30 de sec da-l mai departe daca ai suflet bun, scuze de mass si eu l-am primit/ Daca stergi mesajul asta jur ca nu ai inima. cititi si voi 1 data in viata voastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, dar eu am trimis la o fata si la cateva persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai incredere in tot ce scrie pe mess poate era o farsa si tu dadeai banii de pomana trebuie sa iti demonstreze aste asa ca sa nu crezi nimic te rogg sa fii foarte atenta cu cine vorbesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tu esti du. cum sa fie adevarat. eu unu primesc mesaje de dragoste de ma doare capu. nici nu ma iut la ele

| ☻ дηÐu† a răspuns:

Sti thinking poate fi adevarata poveste sau falsa straight face dar cred ca e falsa pentru ca am primit si eu o gramada de mass`uri de`asteawinking

| BombonikaSweet a răspuns:

Te minte nu iti pune increderea in ori cine care te saluta se da la tine si iiti spune despre viata personala + poate sa fie vreun nebun care vrea sa te traga intr-o capcana... Daca te lasi luata de val e treaba ta dar eu iti spun sa NU AI INCREDERE in persoanele pe care nu le cunosti..TRebuIa sa stergi mesajul si bine mersi sa uiti tot.Nu e greu ii spui "hai ma ma lasi nu am chef de prosti la adresa mea daca ai nevoie de ceva du-te si gaseste sa te ajute si nu te ruga la mine"e simplu sfatul meu.Mi-a facut placere sa te ajut!love struck