| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a întrebat:

Pe yahoo messenger primesc anumite massuri cum ar fi "Te rog ajuta-ma! Nu il sterge, te rog frumos citeste-l mai intai; Numele meu este adelyna nicola si sunt din craiova, am 24 ani si sufar de o forma rara de leucemie; singura mea sansa este un transplant de maduva, fara transplant nu voi putea trai. Operatia costa 55.000 $ si familia mea a stans deja 32.000$. In cazul meu fundatia care ma va ajuta sa strang banii a incheiat ointelegere cu Yahoo si Aol si voi primi 0.01 cent pentru fiecare mesaj dat mai departe. Te rog frumos, din tot sufletul da-l mai departe; poate voi avea si eu sansa de a fi ca tine! Un copy -paste" la toata lista...; Da-l mai departe daca ai suflet! >>> daca stergi jur ca nu ai inima" intrebarea este sunt adevarate?

Răspuns Câştigător
| deea_7254 a răspuns:

Nu, fiecare le trimite la plictiseala.asa primesc si eu sad

13 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu. E o vrajeala ieftina. La mine cine trimite asta, ia ignore, oricine-ar fi.

| Liviu a răspuns:

Traim in Romania...
Suntem plini de ideei
Unii poate nu au ce facelaughing
Insa cu asa ceva nu e de glumitsad

| thealchemist a răspuns:

Nu

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Mda laughing
fata aia cu leucemia de 5-6 ani tot sufera laughing
fii serios oh go on
lipsa de ocupatii...
si ma mai si blesteama daca nu-l dau mai departe laughing ca imi moare mama si eu mai stiu cine oh go on
oameni prosti

| luciana200972 a răspuns:

Nu, cele mai multe sunt spam-uri, nu le lua in seama, toti primim, nu exista asemenea intelegeri cu yahoo si aol. ignora-le.

| RobertVali111 a răspuns:

Nu cred, deoarece toti spun ca au strans 32. 000 $, si eu am primit mesaje de genul asta.

| Дмiвa a răspuns:

Normal ca nu's adevarate, daca chiar se primeau bani toti trimiteau mesaje, se numesc chain-letter si sunt facute de oameni plictistiti, au rolul sa fie trimise de la utilizator la utilizator-sfatul meu-ignora-le si nu trimite mai departe, o mare porcarie!

| maryus1908 a răspuns:

Nu ma nu sunt adevarate...este un mass cu unu cica ca are nu stiu ce boala si ca ii trebuie 36000 de euro si abia are 15 mii si cica o vb cu astea de la yahoo nu sunt adevarate

| denis009 a răspuns:

Un singur cuvant "ignore"cel putin eu asa facwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... ii la bazalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt adevarate, Yahoo nu poate sti ce mass-uri dai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti b destept

| oanyyy a răspuns:

Am primit si eu