| Mayhem666 a întrebat:

Am tot observat ca in Romania, si in viata reala, dar si pe internet, sunt o multime de oameni care sunt impotriva personelor LGBTQ+.
Intrebarea mea este, de ce?
Mai ales daca nu va afecteaza pe voi personal, nici direct, nici indirect, de ce sunteti asa de "repulsati"?
Nici noua nu ne place cand va vedem pe voi, astia hetero cum va lingeti in public, de mai aveti putin si incepeti sa va calariti unii pe altii, dar nu zicem nimic, iar voi va simtiti dezgustati doar daca ne vedeti ca ne tinem de mana? Cum vine asta? Nu credeti ca sunteti putin cam ipocriti sa ganditi asa?
E asta din cauza religiei sau din cauza prostiei?
De ce sunt anumiti oameni asa de intoleranti cand vine vorba de ceva ce e diferit de ei?
De ce ne spuneti ca cerem "extra drepturi" cand tot ce cerem e sa fim tratati ca si voi ceilalti si sa avem drepturi egale ca si voi?
Drepturi egale vi se par voua extra drepturi? Cum vine asta?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca Romania e o tara puternic religioasa si totul este influentat de asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca adresezi intrebarea asta special pentru persoanele... la care faci referire. Deci restul, nu ar putea sa raspunda, pentru ca nu sunt acele persoane, corect?

Asa ca poate celelalte raspunsuri, nu isi au rostul :D

Pe langa asta, probabil ca nu o sa gasesti asa multe raspunsuri din acel punct de vedere. Dar pe internet sunt destule, uite aici un exemplu:
https://www.bbc.co.uk/......tate.shtml

| Mayhem666 explică (pentru DoarBogdan):

Ce e drept, intrebam mai mult persoanele care sunt intolerante, dar oricine poate raspunde.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mayhem666):

Pai da, la acele persoane m-am referit. Si nu o sa fie asa de multe care sa iti raspunda, sunt sigur.

Cat despre parerea celorlalti, o stii big grin Toti ceilalti, sunt de acord si sunt impotriva celor "intolerante".

| Mosotti a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta "Intrebarea mea este, de ce?", este:
De prosti, de aia sunt contra ei, e f simplu, din incuiere la minte si lipsa total de logica elementara, innapoiere, retrogradare.

Daca cineva e diferit, nu inseamna ca e anormal, si atat timp cat nu afecteaza pe ceilalti, nu e nici o problema.
Eu sunt pro LGBT si chiar imi pare rau ca n-am fost homo sau bisexual, o zic deschis, ca imi era mult mai bine daca eram, si era democratic sa am dreptul sa aleg eu ramura cu care ma duc, nu sa ma constrangi tu ca natura doar pe sexul opus, daca stau sa ma gandesc, asta e anormal, constrangerea asta diatctoriala!

Ca tot de prosti se iau si dupa religia, habar nu au ca religia e o farsa a marilor smecheri ai lumii ca sa prosteasca prostii de fapt si sa-i manipuleze.
Anti LGBT-ismul a fost impus de religie pentru ca, cam acum 3000 ani cand a fost facuta religia (ca sefii aia de trib, regii sa isi poata pastra pozitia si sa asculte cei de rand de ei, adica invocau ca zeii l-au pus pe rege acolo si deci nu trebuie contestat), se avea interesul sa faci cat mai multi copii ca sa aiba ei pe cine sclavi si sa aiba soldati sa cucereasca alte tari, de acolo vine, si multi nu se prind, deci e o smechereala pe fata.

SI stiind ca LGBT nu procreaza, le era frica ca pierd un copil care ar fi rezultat din o relatie hetero, de aia si masturbarea e interzisa de religie, daca stai sa le gandesti logic, se pupa f bine ce zic.

| Wr3nch a răspuns:

E si religie, si prostie, si religie plus prostie. Tarile estice sunt notorii pentru faptul ca sunt inapoiate, Polonia si Ungaria sunt in ape fierbinti tocmai din cauza asta.

Si pentru geniile care o sa raspunda "nu ne pasa ce faceti cat o faceți acasă" aia nu e toleranta ci pretins ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Și dacă e cumva din cauza prostiei, ai vrea să recunoască careva?

Crede-mă, e la fel de dezgustător acel " călărit in public" (sau lins), indiferent de cine îl face!
Și mai dezgustător este, însă nu cine îl face, ci scopul (intenția de a spune : privește-mă! vezi ce am eu aici?, vezi de ce sunt in stare să fac? și ce efect pot să produc? ), unele persoane se excită la gândul de a face sex în public! (locuri publice)

De ce sunt anumiti oameni asa de intoleranti cand vine vorba de ceva ce e diferit de ei?
De ce ne spuneti ca cerem "extra drepturi" cand tot ce cerem e sa fim tratati ca si voi ceilalti si sa avem drepturi egale ca si voi?
Drepturi egale vi se par voua extra drepturi? Cum vine asta?

https://youtu.be/jooFD570hQ4

CE ți se pare normal aici?

Nu cred că heterosexualii au asemea drepturi și libertăți (de exprimare, să le spunem)
(Dacă vreun heterosexual s-ar "exprima" asfel, ar ajunge la spitalul de nebuni/psihiatrie! De urgență! ) Se întâmplă acest lucru și în cazul homosexualilor? NU!
Pentru că ei "au drepturi"!

În plus, dreptul unora încarcă dreptul altora "la libertate de exprimare etc..."

https://youtu.be/NpUYszh6qUs

| Cheo0S a răspuns:

Lgbt-ul cel putin mie mi se pare o prostie, aveau drepturi si inainte(nu traim acum mii de Ani) numai ca asta e numai pentru a iesi in evidenta.
Este exact ca o religie, cine nu e cu ei e impotriva lor...
Nu am nimic cu persoanele gay, mi se pare la fel de scarbos si hetero cand se ling in public.

Nu e din cauza religiei, sau poate la unele persoane, asta e natura umana sa judece cu cat ai sexualitatea mai tabu. Cu atat esti Mai predispus sa auzi voci care nu prea o sa ti placa.
Nu trebuie sa fi gay, poate sa ti placa sa lingi picioare sau sa sugi Tate de femei gravite tot o sa se gaseasca cineva ea te judece pentru sexualitatea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Cheo0S a răspuns (pentru Hyacinth):

Eu daca as fi gay m-ar durea fix in pix ca nu ma lasa societatea sa ma casatoresc/casatoria nu reprezinta nimic.
Asta 1 la mana, doi poti sa te casatoresti si fara ajutorul religiei.
Nu te poti revolta ca unii oameni considera tabu homosexualitatea(pentru ca e), de ce sa nu lasam si pedofilii sa se casatoreasca cu copiii de 12 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| împreunăfacembine a răspuns:

Eu zic ca mai ai de cautat multe raspunsuri pana sa il gasesti pe cel bun, dar pana atunci bucura te de viata pe care o ai si lasa dragostea sa iti inunde sufletul ca esti un om minunat.

| maraveamere a răspuns:

Stiu ce zici și da ai dreptate dar asta e lumea în care trăim..lumea judeca după orice crying
Eu sunt straight si nu am nimic cu cei din aceasta comunitate din moment ce nu interacționam nu cred ca ar fi o problema. happy
stay strong and be careful