| Mario1994 a întrebat:

Ati patit asta cand parintii vostri vorbesc in plus, in loc sa va lase pe voi sa vorbiti ceva si sa va asculte ei sau altii?

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cred ca oricine a patit asta. Trebuie sa gasiti o cale sa vorbiti pe rand si sa va ascultati cu atentie unul pe altul, fara a va intrerupe reciproc. O discutie cu mama sau cu tatal tau, cand toata lumea e calma, ar trebui sa reglementeze aceasta problema.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu sincer, nu mi s-a mai intamplat asta de la 17 ani. De fel zic * " Eu vorbeam, pe mine m-a intrebat". Nu imi pasa daca e mama, vecina sau altcineva. Cand sunt intrebat, eu vorbesc pentru mine. Nu am 10 ani sa vorbeasca altul in locul meu.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Te înțeleg. Mama e asa de enervanta, cand vorbesc cu cineva ma si intretrupe imediat, sa vorbeasca ea.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Apoi mai zice sa tac ca sa vorbeasca mama, cam exagereaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Depinde de varsta ta, de caracterul tau. Cum am zis, nu mi s-a mai intamplat asta de multi ani. Ar fi haios sa mi se mai intample acum, nu mai sunt un copil. Plus ca ar fi lipsa de respect din partea ei, asta e clar.