| andreeabianca95 a întrebat:

Am un bichon havanez si a inceput in aceasta dimineata sa vomite.initial a vomitat foarte putina spuma mai inchisa la culoare si de atunci se tot chinuie sa vomite dar nu iese nimic. Scaunul il are cat de cat moale. Are doar 2 luni, vaccinurile si deparazitarile la zi. Ce credeti ca are?

Răspuns Câştigător
| ѕмιℓєє a răspuns:

Poate a mâncat ceva care nu i-a plăcut, câinii mănâncă orice găsesc şi dacă nu pot digera acel ceva, vomită.
Dă-i puţin lapte şi lasă-l să se culce, deseară mai dă-i puţin.

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Era necesar sa spui ce a vomitat?
Trebuie dus la medicul veterinar.

| ZeHelp a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medicul veterinar deoarece nu poti obtine raspunsuri prea detaliate de la utilizatorii TPU.

| andreeabianca95 explică (pentru ZeHelp):

Am fost cu el la veterinar.mi-a spus ca probabil a inghitit ceva de pe jos. am mai avut un catel care a murit dupa 2 saptamani, dar am aflat ca era bolnav de la inceput, acum ma sperie orice.