| Cris988 a întrebat:

Bună seara! Se spune că atunci când eşti tânăr, în alegerea partenerului contează foarte mult aspectul fizic, însă după o anumită vârstă e mai important caracterul, cum e ca persoană. Este adevărat? Ce credeți?

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu. Contează foarte mult, în aceeaşi măsură, la orice vârstă la care te-ai afla. Eventual după o vârstă ai tendinţa de a face anumite compromisuri din diverse motive, dar automat vei fi mai puţin satisfăcut.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru mine, aspectul fizic a fost intotdeauna pe locul 2, dupa caracter, educatie samd.

| Dumblytics a răspuns (pentru Violleta2022):

Schimba-ti fă dreacu numele si poza ca ne faci sa o uram pe cea mai awesome si desteapta femeie dintre toate serialele posibile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dumblytics):

Pentru handicapati ca tine nu ma deranjez!

| danay72 a răspuns:

Cand iti alegi partenerul cu care vrei sa te casatoresti,e important caracterul,pentru ca frumusetea e trecatoare,dar persoana launtrica ramane. Apoi,nu ajuta cu nimic dacă e frumos, dar bate, insala, vorbește urât.O persoana care e frumoasa în interiorul ei, ti se va parea frumoasa si fizic.Un proverb înțelept spune că farmecul poate fi înşelător şi frumuseţea poate fi deşartă. Deci persoana ascunsa a inimii e cea importanta.

| Holiday a răspuns (pentru danay72):

"Un proverb înțelept spune că farmecul poate fi înşelător şi frumuseţea poate fi deşartă. "

De parca daca esti urat nu poti fi inselator....sansele sunt egale asa ca mai bine risti cu cineva frumos, decat cu unul urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| ionutborcea a răspuns:

Da deoarece dacă iți place de o persoană nu neaparat trebuie să îi placi aspectul şi poți să îi placea atitudinea s-au alte chesti de la el/ea.