| alyaly19 a întrebat:

Presupun ca va`ti pus intrebarea asta macar o data... De ce a fost creat universul si de cine? Sau de ce exista oamenii, cum s-au format (din nimic nu poate iesi un om ) FUNDA LA CEL MAI FRUMOS SI RELATIV CORECT RASPUNS
(Sa nu imi trimiteti tot felul de linkuri ) Hai NOROC!

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Si cum o sa stii care e cel mai (relativ) corect raspuns?

| alyaly19 explică (pentru Kaℓi):

Pai presupun ca o sa imi dati si voi un raspuns bazat pe o teorie bine formulata (bazata pe ceva ) nu de ex. (l-a creat pisica),.

| Kaℓi a răspuns (pentru alyaly19):

Am vazut acum ca esti doar de cateva zile pe TPU happy
Daca o sa ai rabdare, poti cauta printre intrebarile de la Religie, Stiinta si Filosofie sau chiar si la Conversatii... exista multe intrebari asemanatoare cu a ta, poate gasesti vreun raspuns multumitor! bafta big grin

| Wøodenpints a răspuns:

Eu nu-i înţeleg pe cei care-şi pun astfel de întrebări. Nu o să ştii niciodată care este răspunsul corect, iar dacă găseşti un răspuns cât de cât logic şi bine argumentat, tot o să ai incertitudinea că ar putea fi greşit.
Iar răspunsul, oricare ar fi acela, nu schimbă lumea cu nimic şi nici nu te face să te simţi mai deştept.
Este genul de răspuns care oferă zero informaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca am fost creati, mai mult a fost o reactie chimica.
Universul nu functioneaza de pe urma teoriilor noastre.Important este sa te bucuri de viata si nu sa ramai in urma culegand informatii, iar la final cand moartea te va gasi, tu sa fii cu un "cosulet" plin de teorii.
Hai, Sanatate!

| alyaly19 explică (pentru anonim_4396):

Da ai si tu dreptate dar ce sa zis de ex. (te aflii pe patul mortii si te intrebi oare eu de ce am existat? ) cred ca nu e un moment mai bun decat asta sa-ti pui o stfel de intrebare.