| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu, cum ati intra in conversatie cu o fata necunoscuta si ce i-ai spune, daca ati fi intr-un parc sau alta zona, care nu v-ar favoriza un subiect sau o scuza?(intrebarea respectiva se aplica pentru baieti).
Daca ar fi sa alegeti un moment sau loc in care sa va simtiti mai comod, sa vorbiti cu un baiat necunoscut, care l-ati alege?(Intrebare pentru fete)
La inrebarea fetelor, respectiv a baietilor as prefera ca raspunsurile sa fie din experienta personala, si nu din ceea ce credeti ca ati prefera.
La intrebarea fetelor as cauta raspunsuri de genul; in compania prietenelor, singura, pe strada, in parc, pe Facebook etc.

6 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Sunt introvertit, deci cel mai probabil nu as intra eu intr-o conversatie cu o fata. Nu vreau sa mor din cauza anxietatii.

Cand gasesti pe cineva, si exista chimie intre voi, nu vei fi singurul care va depune efort sa continue sau sa inceapa conversatia, it'll be teamwork. Te vei simtii confortabil cu respectiva persoana, nu vei fi presat in continuu de frica respingerii.

| Anonimus1235 a răspuns (pentru Speed99):

Si eu sunt introvertit(mai exact flegmatic). Stiu sentimentul anxietatii, doar ca am invatat prin metoda grea ca trebuie sa fac modificari, ca cineva trebuie sa dea primul pas si sa sparga gheata. Intebarea mea te-ar putea ajuta si pe tine cand vei avea motivatia necesara sa schimbi ceva.
Intrebarea nu este pusa doar pentru mine, ci si pentru toti care se afla in situatia in care ma aflu eu.
(aaa iar in legatura cu motivatia, aceasta nu se datoreaza unei probleme amoroase sau de alta situatie sentimentala, ci mai mult din dorinta de cunoastere, de cum gandest6e lumea din jur care a experimentat momentul)

| RAY a răspuns:

Fetele sunt mai fricoase, paranoice, doar daca arati foarte bine ar accepta sa vb cu tine una straina in fapt cele mai putine relatii se fac astfel

| Anonimus1235 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc de raspuns! Mi se pare o regula de baza daca vorbesti cu cineva necunoscut, sa fii constient de frica si paranoia celuilalt. Obiectivul intrebarii nu este neaparat sa vorbesti cu alta persoana in scopul formarii unei relatii, ci mai mult sa cunosti persoane noi intr-un ambient placut, pentru ambii.

| RAY a răspuns (pentru Anonimus1235):

Societatea noastra este diferita mai inchisa si mai retrasa de mici suntem invatati sa nu vorbim cu straini in fapt si eu care fac service acasa la om multi vor sa se asigure ca fac parte din cominitateaa lor, numai vb de fete ele find timide nu baga straini in seama sincer nici mie nu-mi place ca cine stie ce are ala in cap

| Anonimus1235 a răspuns (pentru RAY):

Stiu faptul ca societatea noastra este mai inchisa (am fost prin alte tari si se cunoaste mult diferenta), nici mie nu mi-ar placea sa vina un necunoscut total la mine si sa imi vorbeasca, dar chiar si asa as vrea sa vad parerea celorlati care au avut o experienta de genul. (Pentru curiozitatea mea si poate chiar pentru viitor)
Mai bine sa stii din timp anumite lucruri, inainte sa se intample si sa iti para rau.
Personal, eu cred ca toti am avut un moment cand nu stiam ce sa facem intr-o situatie, si dupa ce ai aflat cat de simplu era rezolvarea, sa-ti vina tipica stare de ciuda si manie. (Cel putin in cazul meu asa se intampla cand investesc foarte mult timp in ceva si nu ajung la nici un rezultat, iar apoi alt cineva vine si rezolva o problema aproape instant)