| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram copil eram o victima a bullying-ului in timp ce altii din generatia care erau rai cu mine se bucurau si de tineretea liceului si facultatii avand multe relatii si succes la fete in timp ce nu am avut nicio prietena in liceu deloc si doar o singura scurta relatie in facultate, pentru ca pe mine fetele nu ma placeau deloc! Si acum acesti oameni care au fost rai cu mine.in loc sa li se intoarca roata din cauza rautatilor acum au mare succes si in casnicie si in cariera avand amandoi parintii in viata,pe cand eu sufar in continuare de depresie pentru ca mi-a murit si tatal,nu-mi gasesc in continuare prietena si nici un job potrivit, pe cand ce care au fost extrem de rai cu mine s-au realizat in viata in loc sa li se intoarca o roata! De ce cu mine viata este asa de rea in continuare si cu cei care au fost rai cu mine si si-au batut joc de mine, vietile lor sunt mai bune? Ce pot sa mai fac?

18 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Viata e foarte nedreapta.Asta e adevărul.E pe criteriul pentru unii muma, pentru alții ciuma.Nu știu de ce e asa.
Și dacă exista sau nu cu adevărat un Dumnezeu, o karma etc
Dacă exista de ce pățim toate astea? De ce e atâta suferință si nedreptate su inegalitate în lume?
Pentru ca și eu sunt intr-o situație asemănătoare cu a ta.
Stiu, e trist dar asta este viata, ce putem noi sa facem dacă asa stau lucrurile? Viata e asa cum e și nu e neapărat vina noastră.
Trebuie sa o.acceptam asa, asta e.Chiar dacă e cam trist, știu.

| cobrant a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu voi accepta...

| RAY a răspuns:

O sa iti explic in termeni realisti,nu te plac ca esti urat nu conteaza sufletul,nimeni nu aprecieaza pe cel bun pentru ca nu emite frica,omul uita ori cat bine i-ai face dar răul niciodată,si eu am observat asta mereu,de asta m-am retras social si sunt singur mereu ca lumea e pe interes, eu nu cred ca cineva e fericit si doar se auto amageste,nici un om inteligent nu e fericit,admit si ei inutilitatea vieti,noi practic ne luptam cu absurdul,absolut nimic nu are sens, sa spunem ca iti gasesti o fata si te inseala =suferinta, iti gasesti un job dar colegi te barfesc sau nu te descurci, ideea e sa fii relaxat si calm si sa accepti absurdul vieti, experimenteaza viata, de lucru poti gasi, fete gasesti de ai banii

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Dar eu vreau ca ceilalți sa am o simpla relație! Ca nici eu nu sunt la modul sa îi dea afara banii din casa

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Pai cauta o fata pe placul tau

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Pai nu găsesc de ani de zile!

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Vezi de sentimente.ro e chiar bun cu abonament

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Pai nu am bani de abonament și dacă nu găsesc pe cineva compatibil sau de la mine din oraș!

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Dar de cand imi spui tu mie ca nu plac fetele ca sunt urat?! De cand iti permiti sa ma jignesti pe mine?! Te raportez!

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Asta e adevărul, mă poți raporta asta nu schimba realitatea, bărbați urâți sunt frustrați și misogini, realitatea așa este, se vede peste tot asta

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Nici măcar nu m-ai văzut!

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Omule eu nu îți fac bulling,eu ți am spus în mod științific de ce nu te plac fetele,nu am vreo intenție,nu sunt genul, din contra eu mereu pun pe primul loc caracterul omului, dar asta e adevărul aici mă includ și pe mine, doar cunosc atâția care nu au pentru că sunt urâți, tipi foarte ok că caracter

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Dar asta nu înseamnă să nu evoluezi pe toate planurile și să încerci pe sentimente.ro cu abonament

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Nu am bani de abonament!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viața dă multe întorsături iar ce-i bun nu vine niciodată repede. Jeep that in mind.

| cobrant a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am înțeles nimic!

| literallythesamebruh a răspuns:

Viața este așa cum ți-o faci. Așa funcționează. Unii o duc mai bine, alții mai rău, dar întotdeauna este loc de mai bine și pentru cei din urmă. Să știi că nu e ok să dorești răul cuiva, oricât de neîndreptățit ai fost în trecut. Este mai bine să lași de la tine și să mergi înainte. Învață să valorifici fiecare palmă pe care viața ți-o dă, astfel încât să o poți duce mai bine. Dacă alții au putut, nu există ca tu să nu poți. Poate nu azi, nici mâine, dar într-o zi vei primi ceea ce vrei de la viață.

| RAY a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Asta e o auto amagire