| Evolution a întrebat:

Când întâlniţi o persoană ce remarcaţi prima dată la ea? defecte sau calităţi?

Răspuns Câştigător
| vaporwave a răspuns:

Depinde ce lasa la vedere
Daca remarc prima data defectele, nici nu ma mai chinui sa ii cunosc si calitatile. In schimb, daca se intampla sa vad prima data calitatile, defectele nu mai conteaza atat de mult si pot trece cu usurinta peste ele

| Evolution explică (pentru vaporwave):

Sau depinde daca e fata sau baiat.

Fetele cand se uita la o fata remarca defectele.
Fetele cand se uita la un baiat cauta calitati.
Baietii cand se uita la alti baieti remarca defecte
Baietii cand se uita la fete cauta calitati.

Deci... eu zic ca si la ce gen te uiti conteaza.

| vaporwave a răspuns (pentru Evolution):

Ai dreptate

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cu ce iese in evidenta.

| OnuOnulică a răspuns:

Calități.

| KillMePlease a răspuns:

defectele în special

| KamaSutra a răspuns:

Si,si

| LaughingKarima a răspuns:

Calitati.

| fadnox a răspuns:

Mai ales defecte

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Fiindcă mai mereu persoanele se gândesc la ce defecte au, acestea sunt mai ușor de remarcat, chiar dacă acel om are și calități foarte bune, de obicei se întâmplă să remarci mai rapid defectele cuiva.

| B3B3NI a răspuns:

Calitati.

| DomnulKat a răspuns:

Calitati.

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Consider ca inainte de calitati si defecte remarci ochii persoanei pentru ca mai intai stabilesti contactu vizual si apoi defecte calitati laughing nu deodata tragi concluzia are nu stiu ce defect are nu stiu ce calitate. Defectele si calitatile se descopera in timp nu cand o intalnesti o data de doua orihappy

| AleSmartGirl a răspuns:

Prima data observ felul in care arata, cum este imbracata, ce stil are, apoi gesturile si felul in care vorbeste.