| Pamanteanul a întrebat:

Când murim ce se întâmplă cu memoria noastră din creier și cu trecutul din creier?

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Moare și ea.

| Pamanteanul explică (pentru supadeceapa):

Și cum își mai da Dumnezeu seama ce păcate am făcut și ce a fapte bune am facut?

| supadeceapa a răspuns (pentru Pamanteanul):

Nu-s persoana potrivită care să-ți răspundă la întrebări legate de religie. Întreabă un creștin. Sau citește Biblia.

| mastadont a răspuns:

Putrezește iar celulele din care este compus creierul se transformă în altceva. În nutrienți care intră în sol, hrană pentru viermi și bacterii, etc.
Cât despre Dumnezeu, având în vedere că nu există e imposibil să explici cum ar reuși acesta să știe ce ai făcut în viață și ce nu.